صفحه نخست »» شرکتها ۱۴:۵۴ ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
علیرغم تکلیف بانک مرکزی؛

بازخرید سهام سهامداران بانک انصار هنوز آغاز نشده است

اکوبورس: علیرغم تاکید و تکلیف بانک مرکزی هنوز پروسه بازخرید سهام سهامداران بانک انصار آغاز نشده است.
بازخرید سهام سهامداران بانک انصار هنوز آغاز نشده است

به گزارش اکوبورس، قرار بود از هجدهم فروردین ماه سال جاری پنج بانک و موسسه اعتباری کوثر، قوامین، انصار، مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان با بازخرید سهام سهامداران خود روند ادغام را آغاز کنند، که در این بین 3 بانک قوامین، مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در این مدت تعداد زیادی از سهام سهامداران خرد خود را به قیمت هر سهم ۱۰۰ تومان خریداری کرده‌اند در صورتی که بانک انصار به عنوان یکی از ۵ بانک ادغام شده در بانک سپه علی رغم تکلیف بانک مرکزی برای بازخرید سهام، هنوز فرآیند بازخرید سهام خود را آغاز نکرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت آخرین معامله سهام بانک انصار در سال گذشته ۲۰۸ تومان بوده است و حال طبق اعلام هیئت مدیره و مصوبه سران قوا باید این سهم به قیمت ارزش اسمی و یا آخرین قیمت معامله از سهام داران بازخرید شود.

افزون بر این،  بانک انصار در 26 اسفند ماه در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح دارنده سهام بانک انصار می توانند مطابق شرایط ذیل پس از مراجعه به یکی از شرکت های کارگزاری عضو شرکت بورس اوراق بهادار تهران یا شعب منتخب بانک انصار که مرتبط با یکی از کارگزاران فوق است با ارائه دستور فروش و تکمیل فرم های مربوطه نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

افزون بر این، این بانک اعلام کرده بود: سهامداران حقیقی  از روز یکشنبه مورخ 918 فروردین ماه سال 98 به مدت30 روزکاری تا روز یکشنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه سال 98 امکان استفاده ازشرایط فوق فراهم است و همچنین قیمت خرید سهام اشخاص برای سهم را نیز 2,086 ریال اعلام کرده بود؛ ولی تا کنون اقدامی برای بازخرید سهام سهامداران خود انجام نداده و اطلاع‌رسانی نیز در خصوص چرایی عدم بازخرید منتشر نکرده است.

منبع: خبرهای بانکی

برچسب ها
اخبار مرتبط

سود هر سهم "غپینو" افزایشی بود

اکوبورس: شرکت صنعتی پارس مینو در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۹۶ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۶ ریال اعلام شده بود، افزایش ۱۶۷ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ادامه مطلب

پوشش تعهدهای سایپا تا اواسط مهرماه

اکوبورس: مدیرعامل سایپا با بیان این‌که سعی داریم سریعا تمامی تعهدات و معوقات سایپا را به دست مردم برسانیم، تاکید کرد: کلیه تعهدهای قبل سال ۱۳۹۸ را تا اواسط مهرماه پوشش می‌دهیم.

۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!