صفحه نخست »» شرکتها ۱۴:۵۴ ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
علیرغم تکلیف بانک مرکزی؛

بازخرید سهام سهامداران بانک انصار هنوز آغاز نشده است

اکوبورس: علیرغم تاکید و تکلیف بانک مرکزی هنوز پروسه بازخرید سهام سهامداران بانک انصار آغاز نشده است.
بازخرید سهام سهامداران بانک انصار هنوز آغاز نشده است

به گزارش اکوبورس، قرار بود از هجدهم فروردین ماه سال جاری پنج بانک و موسسه اعتباری کوثر، قوامین، انصار، مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان با بازخرید سهام سهامداران خود روند ادغام را آغاز کنند، که در این بین 3 بانک قوامین، مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری کوثر در این مدت تعداد زیادی از سهام سهامداران خرد خود را به قیمت هر سهم ۱۰۰ تومان خریداری کرده‌اند در صورتی که بانک انصار به عنوان یکی از ۵ بانک ادغام شده در بانک سپه علی رغم تکلیف بانک مرکزی برای بازخرید سهام، هنوز فرآیند بازخرید سهام خود را آغاز نکرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت آخرین معامله سهام بانک انصار در سال گذشته ۲۰۸ تومان بوده است و حال طبق اعلام هیئت مدیره و مصوبه سران قوا باید این سهم به قیمت ارزش اسمی و یا آخرین قیمت معامله از سهام داران بازخرید شود.

افزون بر این،  بانک انصار در 26 اسفند ماه در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح دارنده سهام بانک انصار می توانند مطابق شرایط ذیل پس از مراجعه به یکی از شرکت های کارگزاری عضو شرکت بورس اوراق بهادار تهران یا شعب منتخب بانک انصار که مرتبط با یکی از کارگزاران فوق است با ارائه دستور فروش و تکمیل فرم های مربوطه نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

افزون بر این، این بانک اعلام کرده بود: سهامداران حقیقی  از روز یکشنبه مورخ 918 فروردین ماه سال 98 به مدت30 روزکاری تا روز یکشنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه سال 98 امکان استفاده ازشرایط فوق فراهم است و همچنین قیمت خرید سهام اشخاص برای سهم را نیز 2,086 ریال اعلام کرده بود؛ ولی تا کنون اقدامی برای بازخرید سهام سهامداران خود انجام نداده و اطلاع‌رسانی نیز در خصوص چرایی عدم بازخرید منتشر نکرده است.

منبع: خبرهای بانکی

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.