صفحه نخست »» بازار ارز و طلا ۱۱:۱۸ ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

قیمت جهانی طلا امروز 4 اردیبهشت ماه 98

اکوبورس: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افت نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۲۶۸ دلار و ۸۴ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا امروز 4 اردیبهشت ماه 98

به گزارش اکوبورس به نقل از رویترز، در حالی که پس از انتشار آمارهای مثبت از بازار مسکن آمریکا بازارهای بورس و ارزش دلار شاهد رشد بودند، قیمت طلا امروز کاهش داشت و در حوالی پایین ترین رقم 4 ماه اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که دیروز به پایین ترین رقم در سال 2019 یعنی 1265 دلار و 90 سنت رسیده بود، امروز با 0.3 درصد افت نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1268 دلار و 84 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش به 1270 دلار و 70 سنت رسید.

پیتر فانگ، تحلیلگر موسسه وینگ فانگ در هنگ کنگ گفت: «عامل اصلی ای که باعث کاهش قیمت طلا شده، تقویت ارزش دلار آمریکاست که بر تقاضای فیزیکی برای خرید فلز زرد نیز اثر گذاشته است.»

پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان فروش خانه های نوی تک واحدی در آمریکا در ماه مارس به بالاترین رقم در طی حدود یک سال و نیم اخیر رسیده است، شاخص ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم 22 ماه اخیر در نوسان بود.

انتشار این آمارها موجب شد تا نگرانی ها در مورد کند شدن رشد بزرگترین اقتصاد جهان، درست در آستانه انتشار آمارهای تولید ناخالص داخلی آمریکا کاهش یابد.

بر اساس برآورد پروژه مدل سازی فدرال رزرو آتلانتا، انتظار می رود نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا به 2.2 تا 3.4 درصد برسد. ر صورتی که این نرخ رشد محقق شود، موجب تقویت احساس حاکم بر بازار سرمایه و تقویت ارزش دلار خواهد شد.

دیگر عامل تضعیف قیمت طلا تقویت شاخص ها در بازارهای بورس آسیایی بوده است. قیمت طلا در جلسه قبل به پایین ترین رقم در سال جاری میلادی رسید که حدود 6 درصد نسبت به رقم 1346 دلار و 73 سنتی ثبت شده در ماه فوریه کاهش داشته است.

برچسب ها سکه ، طلا ،
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!