صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۰۹:۴۳ ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
رحمانی در دیدار با رئیس سازمان صدا و سیما:

مدیریت مواد اولیه، نقدینگی و بازار سه نیاز تولید است

اکوبورس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، تامین مواد اولیه، نقدینگی و بازار را از نیازهای تولید برشمرد و گفت:باید مواد اولیه را تامین کنیم و در حوزه نقدینگی به مشارکت و همکاری بیشتر نظام بانکی نیاز داریم.
مدیریت مواد اولیه، نقدینگی و بازار سه نیاز تولید است

به گزارش اکوبورس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در دیدار با علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما که با حضور معاونان این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با اشاره به شعار رونق تولید، تصریح کرد: قطعاً توجه به تولیدات ملی، حل مشکلات معیشتی و بیکاری و ارتقای ارزش پول ملی از اثرات رونق تولید است.

وی با تأکید بر این که دشمن تصور می‌کرد که در سه ماهه پایانی سال گذشته کارخانه‌ها تعطیل می‌شوند، افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های انجام شده مشکلی برای صنایع به وجود نیامد.

رحمانی با اشاره به این که خودروسازان ۷۰ درصد از برنامه مصوب تولید در آبان ماه سال گذشته عقب بودند، گفت: بیشتر تولیدات به صورت کسری تولید می‌شد و یک میلیون و یکصد هزار خودرو نیز به صورت پیش فروش و فروش فوری فروخته شده بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تعداد بسیاری از کارگران قطعه سازی در معرض بیکاری بودند که این مشکل نیز مرتفع شد، وظیفه اصلی ما حفظ وضع موجود تولید است و تمام تلاش خود را برای این امر و البته رونق تولید به کار خواهیم گرفت.

رحمانی مواد اولیه، نقدینگی و بازار را از الزامات تولید دانست و یادآور شد: باید مواد اولیه را چه از داخل و یا از خارج تأمین کرده و در حوزه نقدینگی نیز به مشارکت و همکاری هر چه بیشتر نظام بانکی نیاز داریم، چرا که بدون نقدینگی نمی‌توان تولید را حفظ کرد.

وی با اشاره به این که باید فضایی مثبت در جامعه ایجاد کنیم، متذکر شد: بازدید از استان‌های مختلف را در برنامه‌های خود قرار دادم تا بتوانیم از نزدیک با موضوعات و مسائل تشکل‌ها و فعالان آشنا شده و راهکارهای اجرایی برای حل آنها پیدا کنیم.

وزیر صنعت افزود: تشکل‌ها نیز باید مسئولیت بپذیرند و یکی از راهکارهای دوره تحریم تفویض اختیار است که این موضوع را به جد پیگیری کرده‌ایم.
وی با اشاره به این که ۲۱۸۵ واحد تولیدی که فعال نبودند و نباید مواد اولیه می‌گرفتند تعلیق شدند، اظهار داشت: سامانه‌های لازم کامل شد و هم افزایی اطلاعات میان دستگاه‌ها به وجود آمده تا امکان رصد و پایش صنایع وجود داشته باشد.

وی با اشاره به این که وجود ۱۵ همسایه ظرفیت خوب صادراتی ایجاد کرده است، گفت: در حوزه صنایع مختلف، ظرفیت تولید خالی وجود دارد و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به این که فقط ۲ درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است، تصریح کرد: از بازار ۱۳۰۰ میلیارد دلاری فقط سهم ۲ درصدی داریم که حتماً باید این عدد را ارتقا دهیم.

وی همچنین به محورها و اولویت‌های مهم در وزارتخانه اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های رونق تولید، توسعه و تعمیق ساخت داخل است که این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد و البته صدا و سیما در این خصوص اقدامات خوبی انجام داده است.

رحمانی معدن و صنایع معدنی را از محورهای مورد توجه ذکر کرد و افزود: ارزش تولیدات معدنی و صنایع معدنی ۲۰ میلیارد دلار است و یک تحول جدی در حوزه معدن را دنبال می‌کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دانش و فناوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک و بهبود فضای کسب و کار در حوزه صنعت را از موارد دیگری دانست که در سال جاری به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به حوزه ICT و IT گفت: این حوزه نیز ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد و باید بتوانیم پتانسیل‌های این بخش را بیش از گذشته احیا کنیم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!