صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۳:۵۲ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
نماینده بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی:

اتکا به توان داخلی راهکار برون رفت از مشکلات است

اکوبورس: نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و تحقق شعار سال اتکا به توانمندی‌های داخلی، حفظ وحدت و کمک به رونق تولید است.
اتکا به توان داخلی راهکار برون رفت از مشکلات است

به گزارش اکوبورس به نقل از مهر، روح الله بابایی صالح در خصوص شرایط دشوار کشور در سال ۹۸ و اولویت‌های مردم و مسئولان گفت: در سال ۹۷ در شرایط دشوار مالی قرار داشتیم و قیمت‌ها با شرایط موجود سرسام آور بالا رفت و شاهد نوسانات ارزی و بالا رفتن قیمت دلار تا سقف ۲۰ هزار تومان هم بودیم اما وقتی ارز کاهش یافت قیمت کالاها کاهش نیافت که این موضوع نیز مشکلات را بیشتر کرد.

نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نوسان قیمت‌ها موجب شد همه اقشار جامعه و مردم عادی بویژه مددجویان نهادهای حمایتی، کارگران و کارمندان زیان دیدند و همه واقعاً زیر فشار بودند و با تحریم و فشارهایی که داریم سال جاری شرایط حادتر است.

مجلس در مسیر رونق تولید گام برمی دارد

بابایی صالح یادآور شد: مجلس با توجه به رهنمود رهبری باید شعار سال را پیگیری کند و با بسترسازی مناسب موانع را از راه بردارد تا تولید روان شود.

وی اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند نباید دغدغه‌ای جز تولید داشته باشند و وظیفه مسئولان و نمایندگان است تا موانع را از راه بردارند، مشوق‌ها را برقرار کنند و حمایت لازم را انجام دهند تا شعار سال اجرایی شود.

نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید در نظر داشته باشیم که کشورهای خارجی هیچ علاقه‌ای برای کمک به ایران ندارند و دنبال منافع خود هستند لذا باید به توان داخلی خود بیندیشیم و با حفظ وحدت و انسجام همه جانبه با برنامه ریزی در مسیر تحقق اهداف خود گام برداریم.

وی گفت: باید روی پای خود بایستیم و با استفاده از ظرفیت موجود کشور با یک مدیریت خوب و برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از بحران عبور کنیم.

بابایی صالح اظهار داشت: در این شرایط می‌توانیم به سمت افزایش تولید با محور صادرات برویم و با حمایت از تولید محصولات کشاورزی و دام و طیور به رونق تولید در این بخش هم کمک کنیم.

وی تصریح کرد: استفاده از نخبگان و افراد متخصص و کارآمد در تولید می‌تواند مسیر ما را در تحقق شعار سال هموار کند.

استانی شدن انتخابات امسال عملی نمی‌شود

بابایی صالح در خصوص استانی شدن انتخابات هم گفت: با توجه به شرایط خاص کشور و فرصت محدود باقی مانده تا انتخابات به نظر می‌رسد شورای نگهبان فعلاً این موضوع را امسال بررسی نکند و با آن موافقت نشود.

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.