صفحه نخست » شرکتها ۱۲:۵۰ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

سحرخیز 86 سالگی‌اش را جشن گرفت

اکوبورس: مجموعه زعفران سحرخیز امسال با تکیه بر اعتماد وکیفیت 86 سالگی‌اش را جشن گرفت و موفق به کسب جایزه ملی نشان تجاری برتر ایران شد.
سحرخیز 86 سالگی‌اش را جشن گرفت

به گزارش اکوبورس، فرزاد سحرخیز ضمن اظهار رضایت از فعالیت مجموعه سحرخیز  با اشاره به  فرازو نشیب‌های شکل‌گیری و توسعه برند سحرخیز در بازار داخلی و خارجی اظهار کرد: ایجاد برند شاخص و نمادین در تولید و بسته‌بندی زعفران ایرانی، ترویج دهنده و حامی حال خوش و لحظه‌های شاد برای ایرانیان، غرورآفرینی برای تولید ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی و داشتن جایگاه پیشتازی در حوزه کیفیت و سلامت تولیدات از جمله اصول مجموعه سحرخیز بوده که تا کنون توانسته به آنها دست پیدا کند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت جوانان استان تهران در ارتباط با اصول بازاریابی زعفران در بازارهای داخلی و خارجی، ابراز کرد: زعفران در سفره ایرانی بیشتر جنبه تزئینی دارد حال اینکه با توجه به خواص گسترده دارویی این گیاه از جمله ضد افسردگی و ضد سرطان بودن در کشورهای خارجی بیشتر  به عنوان دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه زعفران جزو کلیدی‌ترین محصولات صادراتی ایران به شمار می‌رود، خاطرنشان می‌کند: در خارج از مرزهای کشور استقبال بی‌نظیری از زعفران ایرانی می‌شود که شاکله ی این استقبال از اعتماد به وجود می‌آید.

سحرخیز مهم‌ترین چالش اصلی که زعفران ایرانی در دنیا با آن مواجه است نوع بازاریابی دانست و تأکید کرد: باید این را گفت که مسائلی که در مورد کشور اسپانیا و تلاش‌های این کشور برای کسب بازار بیشتر مطرح شده موضوع اصلی نیست، بلکه آنچه مهم است اقدامات سازمان یافته‌ای است که اسپانیا در طول سالیان متمادی بر پایه اصول علمی بازار و بازاریابی علمی انجام داده و توانسته با توسل به آنها سهم بزرگی از بازار بین‌المللی زعفران را در اختیار خود در آورد.

وی با اشاره به سلامت محور بودن کالای زعفران، خاطرنشان کرد: در همین راستا شرکت سحرخیز برای توسعه تولید ارگانیک زعفران در استان خراسان رضوی به عنوان مهم‌ترین قطب تولید این محصول اقداماتی را انجام داده که خود این اقدامات سبب تقویت و ارتقا جایگاه برند زعفران ایرانی در بازار هدف این شرکت یعنی 5 قاره جهان می‌شود.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت جوانان استان تهران مهم‌ترین خط قرمز شرکت سحرخیز را صادرات محصولات به شکل فله اعلام کرد و افزود: در واقع باید گفت که بیشترین آسیب به این کالای صادراتی راهبردی از طریق شرکت‌هایی به این محصول وارد شده که  که به صورت فله، زعفران را به دنیا صادر می‌کنند.

وی افزود: شرکت سحرخیز گروه‌های کالایی نظیر زعفران، زرشک، آلو، انواع دم نوش، چای با پایه زعفران و ادویه‌های مختلف را با بسته‌بندی‌هایی با طراحی اصیل ایرانی به بازار بین‌المللی عرضه می‌کند که همین اقدام می‌تواند به نوعی سفیر و معرفی کننده  فرهنگ اصیل کشورمان به بازار بین‌الملل باشد.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت جوانان استان تهران با بیان اینکه ارتقا و حفظ موقعیت برند سحرخیز در نسل سوم یکی از دستور کارهای اساسی در فعالیت این شرکت است، خاطرنشان کرد: اعتقاد در شرکت سحرخیز این است که آموزش نقش مهمی در روند توسعه‌ای برند می‌تواند داشته باشد در همین راستا براین اساس مجوز تأسیس دانشگاه علمی کاربردی سحرخیز با محوریت آموزش کشاورزان برای ارتقاء کیفیت تولید وارتقاء کیفی کشت و روش‌های نوین صادر شده که از مهرماه امسال اقدام به جذب دانشجو می‌کند.

سحرخیز ادامه داد: همچنین حفظ جایگاه راهبردی بر پایه 4 اصل شامل تمامیت، اصالت، سبب‌ساز و منشاء بودن یعنی ایجاد جریان‌ پایدار درکشاورزی و صنعت و آموزش درحوزه زعفران کشور پیوسته مد نظر ما قرار داشته که در این راستا نیز اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: هم اکنون در گروه شرکت‌های سحرخیز برای 500 نفر به طورمستقیم اشتغال ایجاد شده و کالاهای تولیدی این شرکت از جمله زعفران، ادویه‌جات، چای طعم‌دار زعفرانی، زرشک، آلو ونبات زعفرانی توسط شرکت پخش این مجموعه در تمام ایران و کشور های هدف در 5 قاره جهان توزیع شده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بانک توسعه تعاون با کاهش هزینه عملیاتی به متوسط کارآیی و اثربخشی مطلوب سازمانی دست‌یافته است

اکوبورس: امیر میرشفیعی رئیس اداره برنامه‌ریزی و مدیریت عملکرد صبح امروز در کارگاه آموزشی دوروزه مدیران ستادی و استانی ضمن تحلیل عوامل موثر بر متوسط کار آیی و اثربخشی بانک، این شاخص‌ها را از مناظر مالی، مشتری گرایانه، رشد و یادگیری و فرآیندهای عملیاتی بررسی کرد.

۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

بررسی راهکارهای توسعه همکاری های دو جانبه در جلسه مشترک ارتباطات زیرساخت و پست بانک

اکوبورس: به منظور توسعه همکاری های فی مابین پست بانک ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای فعالیت های این بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه ict جلسه مشترک هیئت مدیره در پست بانک ایران تشکیل شد.

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

گام بلند زیست محیطی ذوب آهن اصفهان

اکوبورس: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور ،در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «رونق تولید» نام گذاری شده،حفظ تولید فعلی و ارتقاء آن را با رعایت کلیه استانداردهای مختلف هدف قرار داده است.

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

انضباط مالی محور اعتماد بانکها به واحدهای تولیدی

اکوبورس: صالح آبادی گفت: تلاش بانک توسعه صادرات ایران تداوم حفظ تولید صادرات محور و ارائه خدمات این بانک در شکل های مختلف آن اعم از سرمایه در گردش، تامین مالی طرح توسعه، تخصیص تسهیلات با نرخ های مصوب، کمک به نقل و انتقالات ارزی از طریق صرافی توسعه صادرات است.

۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.