صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۴:۱۸ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
دبیر جامعه متخصصان نساجی :

پیش زمینه رونق تولید رونق بازار است

اکوبورس: درسال رونق تولید برای رونق واحدهای تولیدی باید بازار مصرف رونق پیدا کند.
پیش زمینه رونق تولید رونق بازار است

به گزارش اکوبورس به نقل از ایران اکونومیست، علیرضا حایری دبیر جامعه متخصصان نساجی ضمن بیان این مطلب تصریح کرد:درسال رونق تولید مردم باید خرید وفروش کنند یعنی مردم باید قدرت خرید داشته باشند تاتولید ما هم رونق پیدا کند.  

وی گفت:در غیراین صورت تولید درانبارها حبس می شودیاباحبس نقدینگی مواجه مواجه می شویم.مادامی که بازار خرید وفروش رونق پیدا نکند ،تولید صرف فایده ای نخواهد داشت.

حایری با اشاره به این که صنعت باید از رکود درآید ادامه داد:باتوجه به نرخ ارز و نرخ تورم که دربرخی اقلام قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده است ،بازار دردوبخش بازار داخلی وبازار خارجی رونق پیدا کند.

به گفته وی برای رونق بازار داخلی دولت وبانک مرکزی باید کاری کنند مردم افزایش درآمد داشته باشند ،درحال حاضر اولویت مردم خرید موادغذایی و در مرحله دوم پوشاک وخرید مسکن است . مردم فقط درتلاش برای سیر کردن شکم خود هستند وپولی برای سایر بخشها ندارند.

وی خاطرنشان کرد: دربخش خارجی هم دولت راهکارهایی ارایه دهد تابتوانیم صادرات را گسترش بدهیم .دربازارهای صادراتی مشوقهایی ارایه شود تابخشی از تولید به بازارهای جهانی راه پیداکند درغیر آن تولید رونق نمی گیرد.

دبیرجامعه متخصصان نساجی  بابیان این که رونق بازار پیش زمینه رونق تولید است تصریح کرد:تمام صنایع ازجمله بخش نساجی با افزایش نرخ ارز یک فرصت طلایی پیداکرده اند ، چرا که دراین شرایط هم واردات  کالا کاهش پیدا می کند وهم قیمت کالای وارداتی بالارفته وقاچاق کالا کاهش پیدا می کند.

وی افزود :این مساله به نفع تولید است تاازخلاء بازار داخلی که درنبود محصولات خارجی ایجاد شده استفاده کند ، تاسهم خود را صنعت دربازار داخلی افزایش دهد وبتواند بازار را تصاحب کند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.