صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۴:۱۷ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
رییس اتحادیه آهن فروشان :

بازار ساخت وساز امسال رونق می گیرد

اکوبورس: صادرات آهن وفولاد درسال گذشته حدود 9میلیون تن بوده است که این رقم نسبت به سال 96 که حدود 8میلیون تن بوده رشد داشته است.
بازار ساخت وساز امسال رونق می گیرد

به گزارش اکوبورس به نقل از ایران اکونومیست، محمد آزاد  رییس اتحادیه کشوری صنف فروشندگان آهن وفولاد بابیان مطلب فوق تصریح کرد:بازار اهن  امسال درمقایسه سال قبل به دلیل رشد قیمت ساختمان رشد داشته است ،چرا که رشد قیمتی باعث تشویق افراد به سمت بازار ساخت وساز شده است.

وی افزود:متاسفانه سیل وشرایط جوی امسال خسارت زیادی به هموطنان ما زده است که باید این خسارات با ساخت وسازهای جدید جبران شود.اصولا برای پیشگری از حوادث سیل وزلزله وهمچنین شهرهایی که بافت فرسوده دارند،باید این بافتها نوسازی شوند.

وی بابیان این که اگر بازسازی این شهرها در دستور کارقرار گیرد شاید دیگر فرصت صادرات نداشته باشیم ، خاطرنشان کرد : درصورت صادرات هم دراین شرایط میزان ان افزایش پیدا خواهد کرد.

آزاد با ذکر این نکته اگرساخت وسازها بالا رود به تبع تولیدات ما هم افزایش پیدا خواهد کرد ، ادامه داد:درحال حاضر قیمتهای پایه آهن در بورس با قیمت دلار محاسبه می شود که این مساله درواقع قیمت بورس جهانی است.

وی افزود: درنظر گرفتن قیمتهای جهانی ومقیاس قرار دادن آن باعث رشد قیمت آن و فولاد در کشور می شود .درحال حاضر 5 درصد مواد اولیه در داخل تولید می شود، چرا که ما معادن فراوان زغال سنگ وسنگ آهن در کشور داریم که باتوجه به قیمت پایین دستمزد کارگردرایران ، قیمت تمام شده تولید ارزانتر برای ما تمام می شود، اما به دلیل تعیین قیمت پایه آن دربورس بادلار قیمتها بالا می رود.

برچسب ها مسکن ،
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.