صفحه نخست » صنعت و بازرگانی ۱۴:۱۵ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ضو هیات مدیره خانه صنعت ، معدن وتجارت :

دولت با عدم مداخله در بحث دلار منفذ استفاده از رانت دلاری ر اببندد

اکوبورس: در بحث رونق تولید نباید به صورت شعاری تنها شعار داد، بلکه باید به صورت عملیاتی در تمام حوزه های این بخش رفتار کرد.
دولت با عدم مداخله در بحث دلار منفذ استفاده از رانت دلاری ر اببندد

به گزارش اکوبورس به نقل از ایران اکونومیست، آرمان خالقی عضو هیات مدیره خانه صنعت ،معدن وتجارت ایران ضمن بیان مطلب فوق ادامه داد:مانند قضیه سیل که با وجود هشدارها خیلی افراد خانه های خود را خالی نکردند وبه هشدارها توجه نداشته ماهم میگوییم بحران دربخش تولید واقتصاد جدی است وباید هشدارهای کارشناسان را جدی گرفت.

وی تصریح کرد: سیلی که در اقتصاد رخ می دهد جدی است وباید باتغییر سبکهای فعلی جلوی این سیل را گرفت.به عنوان مثال مردم درنوع خرید خود وانتخاب کالاها تغییر ایجاد کنند.مسولان هم اگر قرار است تمهیداتی بیاندیشند داده های بخش تولید مشخص است ،تصمیم عملیاتی گرفته واجرا کنند.

به گفته وی به عنوان نمونه در بحث دلار دولت مداخله نکند.مادرحال حاضر دلار چند نرخی داریم دلار 4200تومانی ، دلار نیمایی ونرخ آزاد که بامداخله دولت منفذ استفاده از رانت دلاری به وجود می آید.

وی تصریح کرد:تولید خود می داند کی بخرد وکی بفروشد وتنها زمان لازم دسترسی به دلار رادولت فراهم کند.باید رفتارهایمان را تغییر دهیم وهمه ارگانها ونهادها تصمیمات خود را عملیاتی کرده ودرعمل نشان دهند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

صادرات تخم مرغ آزاد شد

اکوبورس: دبیر ستاد تنظیم بازار از آزاد شدن صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تولید و در راستای حمایت از تولیدکنندگان، صادرات این محصول آزاد شد.

۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت مواد اولیه، نقدینگی و بازار سه نیاز تولید است

اکوبورس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، تامین مواد اولیه، نقدینگی و بازار را از نیازهای تولید برشمرد و گفت:باید مواد اولیه را تامین کنیم و در حوزه نقدینگی به مشارکت و همکاری بیشتر نظام بانکی نیاز داریم.

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

صادرات به عراق ۳۶ درصد رشد کرد

اکوبورس: بررسی آمار تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می دهد که کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و کره مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران بوده اند و صادرات به عراق با رشد ۳۶ درصدی مواجه شده است.

۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.