صفحه نخست »» تحلیل و یادداشت ۱۲:۵۵ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

سرمایه گذاری در بازار ارز به زیان مردم است

اکوبورس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید مردم براساس اظهارنظرها و شیطنت های آمریکا در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند.
سرمایه گذاری در بازار ارز به زیان مردم است

به گزارش اکوبورس، منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات با اشاره به معاملات بازار ارز، گفت: یکی از مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم، تصمیم گیری های اقتصادی مردم بر اساس اخبار کذب است که این تصمیم گیری ها باعث می شود نرخ ارز در بازار نوسان پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: سال گذشته شاهد بودیم که براساس اخبار کذب و صحبت های برخی از مسئولان داخلی و خارجی و همچنین به دلیل ورود عامه مردم به بازار نرخ دلار به 19 هزار تومان رسید اما براساس واقعیت های اقتصادی دلار به 11 هزار تومان سقوط کرد و اخیرا  مجددا با اظهارنظرها و مسائل سیاسی نرخ دلار وارد کانال 14 هزارتومان شده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی توصیه کرد: با توجه به نوساناتی که در بازار بر اساس اخبار، اظهارنظرها و تصمیمات سیاسی و اقتصادی ایالات متحده آمریکا صورت می گیرد، به مردم توصیه می شود مطابق این مسائل در بازار ارز و سکه ورود نکنند چرا که در نهایت به ضرر آنها تمام می شود.

وی تاکید کرد: مردم برای سرمایه گذاری باید به واقعیت های موجود و معیارهای اقتصادی توجه کنند تا هم سرمایه شان حفظ شود و هم عامل التهاب بازار ارز و طلا نباشند.

افزایش نرخ دلار به دنبال شیطنت آمریکا بود

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شیطنت اخیر آمریکا اظهار داشت: تروریست خواندن سپاه و سایر اقدامات آمریکا علیه ایران از جمله مسائلی است که بر بازار ارز تاثیر منفی گذاشته است که توصیه می شود مردم براساس اتفاقات ناگهانی سرمایه خود را به بازار ارز نبرند.

سرمایه گذاری مولد یا سرمایه گذاری بازرگانی؟

این نماینده مجلس پیشنهاد داد: بهترین بازارها برای سرمایه گذاری فضاهای تولیدی است چرا که هم باعث حفظ و افزایش سرمایه می شود و سرمایه اولیه آنها عامل ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: سرمایه مولد کشور را از شرایط تحریمی نجات می دهد در حالی که سرمایه گذاری بازرگانی تنها صاحب سرمایه را منتفع می کنند، بنابراین از سرمایه داران می خواهیم در کارخانه ها و فضاهای تولیدی حضور پیدا کنند تا کشور توسعه یابد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بانک های مرکزی در جهان اعتبار خود را در بازارها از دست داده اند

اکوبورس: کاهش انتظارات برای رشد قیمت های مصرف کننده گان ، سقوط نرخ اوراق قرضه و صاف شدن هرچه بیشتر منحنی های بازدهی( Yield Curve) ، همگی نشانگر شک و تردید در بازارهای مالی در این مورد است که آیا دست اندرکاران سیاست های پولی این توان را دارند که با ابزارهای موجود در دستان خود اقتصادهایشان را دچار تورم کنند( توضیح اینکه ایجاد این تورم برای جلوگیری از رکود لازم است).

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ ادامه مطلب

فرهنگ «عدم تکدر رئیس»

اکوبورس: آفتاب ششمین سال دولت تدبیر و امید نیز در حال غروب است و مردم کم امیدتر از گذشته همچنان در آرزوی تحقق وعده‌های اقتصادی هستند که معمولا دولتمردان در زمان انتخابات با بی‌پروایی تمام می‌دهند و پس از به قدرت رسیدن، با بی‌مسوولیتی تمام فراموش می‌کنند.

۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ ادامه مطلب

ریشه امضا‌های طلایی سازمان غذا و دارو و ۱.۴ میلیارد وارداتی که نیست

اکوبورس: یک پژوهشگر حوزه دارو با اشاره به نفوذ برخی از ذی‌نفعان حوزه دارو در سازمان غذا و دارو بیان کرد: متاسفانه اغلب مدیران این سازمان به صورت همزمان در شرکت‌های پخش دارو، شرکت‌های تامین‌کننده و حتی شرکت‌های تولیدکننده دارویی در حال فعالیت هستند.

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ادامه مطلب

صنعت برق و استخراج بیت کوین

اکوبورس: بسیاری از زیر ساخت های فعلی از جمله برق و عدم دریافت قیمت واقعی آن که حدود ۲۵۰ الی ۳۵۰ تومان به ازای هر کیلو وات ساعت با احتساب سوخت آن است، تنها برای رفاه حال مردم ایران بوده و ارزان بودن آن نیز، مورد انتقاد بسیاری از صاحب نظران اقتصادی است.

۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!