صفحه نخست »» تحلیل و یادداشت ۱۲:۵۵ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

سرمایه گذاری در بازار ارز به زیان مردم است

اکوبورس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید مردم براساس اظهارنظرها و شیطنت های آمریکا در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند.
سرمایه گذاری در بازار ارز به زیان مردم است

به گزارش اکوبورس، منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات با اشاره به معاملات بازار ارز، گفت: یکی از مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم، تصمیم گیری های اقتصادی مردم بر اساس اخبار کذب است که این تصمیم گیری ها باعث می شود نرخ ارز در بازار نوسان پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: سال گذشته شاهد بودیم که براساس اخبار کذب و صحبت های برخی از مسئولان داخلی و خارجی و همچنین به دلیل ورود عامه مردم به بازار نرخ دلار به 19 هزار تومان رسید اما براساس واقعیت های اقتصادی دلار به 11 هزار تومان سقوط کرد و اخیرا  مجددا با اظهارنظرها و مسائل سیاسی نرخ دلار وارد کانال 14 هزارتومان شده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی توصیه کرد: با توجه به نوساناتی که در بازار بر اساس اخبار، اظهارنظرها و تصمیمات سیاسی و اقتصادی ایالات متحده آمریکا صورت می گیرد، به مردم توصیه می شود مطابق این مسائل در بازار ارز و سکه ورود نکنند چرا که در نهایت به ضرر آنها تمام می شود.

وی تاکید کرد: مردم برای سرمایه گذاری باید به واقعیت های موجود و معیارهای اقتصادی توجه کنند تا هم سرمایه شان حفظ شود و هم عامل التهاب بازار ارز و طلا نباشند.

افزایش نرخ دلار به دنبال شیطنت آمریکا بود

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شیطنت اخیر آمریکا اظهار داشت: تروریست خواندن سپاه و سایر اقدامات آمریکا علیه ایران از جمله مسائلی است که بر بازار ارز تاثیر منفی گذاشته است که توصیه می شود مردم براساس اتفاقات ناگهانی سرمایه خود را به بازار ارز نبرند.

سرمایه گذاری مولد یا سرمایه گذاری بازرگانی؟

این نماینده مجلس پیشنهاد داد: بهترین بازارها برای سرمایه گذاری فضاهای تولیدی است چرا که هم باعث حفظ و افزایش سرمایه می شود و سرمایه اولیه آنها عامل ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: سرمایه مولد کشور را از شرایط تحریمی نجات می دهد در حالی که سرمایه گذاری بازرگانی تنها صاحب سرمایه را منتفع می کنند، بنابراین از سرمایه داران می خواهیم در کارخانه ها و فضاهای تولیدی حضور پیدا کنند تا کشور توسعه یابد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

رشد صنایع با توسعه تجارت الکترونیک

اکوبورس: توسعه تجارت الکترونیک مزایای فراوانی از جمله تقویت رقابت در بازار کالاها و خدمات، شفافیت داده ها در بازار و کاهش تعداد واسطه‌ها بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نهایی را برای صنایع به همراه دارد. در این میان در بورس کالای ایران تمام معاملات در بستر الکترونیک با حذف بروکراسی‌های غیرضروری انجام می‌شود که علاوه بر شفافیت، اطلاع‌رسانی مناسب و توسعه دسترسی عمومی به سامانه‌های معاملاتی در سطح کشور را به همراه داشته است.

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ادامه مطلب

آیا می‌توان به میانجیگری ژاپن امیدوار بود؟

اکوبورس: سفر آبه شینزو، نخست‌وزیر ژاپن، به تهران را باید تحول مهمی در بستر بحران در روابط ایران و امریکا به شمار آورد. تردیدی نیست که این سفر اگر نگوییم صرفاً، حداقل عمدتاً با هدف میانجیگری است چراکه اگر غیر از این بود و روابط دوجانبه مدنظر قرار داشت، ژاپن نباید در آستانه این سفر با توقف خرید نفت از ایران روابط اقتصادی خود با ایران را دچار مشکل می‌کرد.

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ادامه مطلب

علل کاهش قیمت دلار چیست؟

اکوبورس: بازار ارز طی یک ماهه اخیر دچار سقوط قیمت شده، به نحوی که دلار یک ماهه بیش از 16 درصد از ارزش خود را از دست داده است؛ علت افت بازدهی در بازار ارز چیست؟

۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.