صفحه نخست » تحلیل ها ۱۲:۵۵ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

سرمایه گذاری در بازار ارز به زیان مردم است

اکوبورس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید مردم براساس اظهارنظرها و شیطنت های آمریکا در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند.
سرمایه گذاری در بازار ارز به زیان مردم است

به گزارش اکوبورس، منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات با اشاره به معاملات بازار ارز، گفت: یکی از مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم، تصمیم گیری های اقتصادی مردم بر اساس اخبار کذب است که این تصمیم گیری ها باعث می شود نرخ ارز در بازار نوسان پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: سال گذشته شاهد بودیم که براساس اخبار کذب و صحبت های برخی از مسئولان داخلی و خارجی و همچنین به دلیل ورود عامه مردم به بازار نرخ دلار به 19 هزار تومان رسید اما براساس واقعیت های اقتصادی دلار به 11 هزار تومان سقوط کرد و اخیرا  مجددا با اظهارنظرها و مسائل سیاسی نرخ دلار وارد کانال 14 هزارتومان شده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی توصیه کرد: با توجه به نوساناتی که در بازار بر اساس اخبار، اظهارنظرها و تصمیمات سیاسی و اقتصادی ایالات متحده آمریکا صورت می گیرد، به مردم توصیه می شود مطابق این مسائل در بازار ارز و سکه ورود نکنند چرا که در نهایت به ضرر آنها تمام می شود.

وی تاکید کرد: مردم برای سرمایه گذاری باید به واقعیت های موجود و معیارهای اقتصادی توجه کنند تا هم سرمایه شان حفظ شود و هم عامل التهاب بازار ارز و طلا نباشند.

افزایش نرخ دلار به دنبال شیطنت آمریکا بود

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شیطنت اخیر آمریکا اظهار داشت: تروریست خواندن سپاه و سایر اقدامات آمریکا علیه ایران از جمله مسائلی است که بر بازار ارز تاثیر منفی گذاشته است که توصیه می شود مردم براساس اتفاقات ناگهانی سرمایه خود را به بازار ارز نبرند.

سرمایه گذاری مولد یا سرمایه گذاری بازرگانی؟

این نماینده مجلس پیشنهاد داد: بهترین بازارها برای سرمایه گذاری فضاهای تولیدی است چرا که هم باعث حفظ و افزایش سرمایه می شود و سرمایه اولیه آنها عامل ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: سرمایه مولد کشور را از شرایط تحریمی نجات می دهد در حالی که سرمایه گذاری بازرگانی تنها صاحب سرمایه را منتفع می کنند، بنابراین از سرمایه داران می خواهیم در کارخانه ها و فضاهای تولیدی حضور پیدا کنند تا کشور توسعه یابد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

نرخ سود بانکی در سال ۹۸ چگونه تعیین می‌شود؟

اکوبورس: مشاور سابق بانک جهانی و استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، معتقد است عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران از سوی آمریکا از ماه جولای سال جاری (اواسط تابستان) به صورت جدی تاثیر خود را بر اقتصاد ایران، از جمله صادرات و بازارهای داخلی مانند بازار ارز می‌‎گذارد.

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی

اکوبورس: یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تشریح راهکارهای افزایش بازدهی سرمایه‌های کوچک در بازارهایی غیر از دلار و سکه گفت: مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی امکان‌پذیر است.

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

احتمال افزایش سودآوری شرکت‌های صادراتی در سال ۹۸

اکوبورس: محمدمهدی بحرالعلوم، کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه چشم‌انداز سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ تفاوت‌هایی دارد، گفت: استنباط من این است که ما در نیمه اول سال جدید شرایط خوبی داشته باشیم اما در نیمه دوم لازم است معادلات بازار مجددا رصد شود و شرایط قابل پیش‌بینی نیست.

۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.