صفحه نخست » شرکتها ۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
امضای تفاهم نامه همکاری بنیاد علوی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

احداث و تکمیل کتابخانه در ۱۵ منطقه محروم کشور با همکاری بنیاد مستضعفان

اکوبورس: بر اساس این تفاهم نامه بنیاد علوی به عنوان بازوی اجرایی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌ای و احداث و تجهیز کتابخانه‌های روستایی و شهری در مناطق هدف می‌پردازد و در اجرای برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی مساعدت می‌کند.
احداث و تکمیل کتابخانه در ۱۵ منطقه محروم کشور با همکاری بنیاد مستضعفان

به گزارش اکوبورس،تفاهم نامه همکاری بنیاد علوی نماینده بنیادمستضعفان و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی با هدف توانمندسازی مستضعفان و محرومان جامعه و اجرای برنامه‌های فرهنگی آموزشی با محوریت کتابخانه‌های عمومی به امضای موسی برزگری نماینده بنیاد مستضعفان و علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور رسید.

بر اساس این تفاهم نامه بنیاد علوی به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌ای و احداث و تجهیز کتابخانه‌های روستایی و شهری در مناطق هدف می‌پردازد و در اجرای برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی مساعدت می‌کند در مقابل نهاد‌های کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن معرفی مناطق نیازمند به خدمات کتابخانه‌ای و پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌ای در شهرستان‌های هدف متعهد می‌شود تا تامین نیروی انسانی و منابع مورد نیاز برای اداره کتابخانه‌ها پس از تکمیل و احداث بر عهده بگیرد. اجرای برنامه‌های مختلف با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، ایجاد بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی فعال و عضویت اعضای صندوق‌های خرد اعتباری طرح توان افزایی و دانش آموزان مناطق هدف به صورت رایگان از دیگر تعهدات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این توافق است. 

در بخشی از این توافق نامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متعهد شده است تا توزیع بسته‌های حمایتی و فرهنگی مورد نظر بنیاد مستضعفان به خانواده‌های محروم را از طریق کتابخانه‌های عمومی واقع در مناطق مورد توافق بر عهده بگیرد. 

طی این تفاهم نامه طرفین توافق کردند تا درخصوص توسعه خدمات کتابخانه‌ای در مناطق محروم همکاری کنند. مناطق هدف این تفاهم نامه شهرستان‌های قلعه گنج استان کرمان، چالدران استان آذربایجان غربی، لنده استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان‌های مانه و سملقان استان خراسان شمالی، ملکشاهی استان ایلام، گرمی استان اردبیل، قصرقند، زهک و دلگان استان سیستان و بلوچستان، شادگان استان خوزستان، سروآباد استان کردستان، مراوه تپه استان گلستان، کوهرنگ استان چهار محال و بختیاری، جزیره لارک استان هرمزگان و بخش احمدی شهرستان حاجی آباد استان هرمزگان است.

موسی برزگری، مدیرعامل بنیاد علوی در این نشست با اشاره به انتخاب ۱۴ منطقه محروم در این تفاهمنامه برای اجرای برنامه‌های و اقدامات مشترک گفت: زمانی که آقای مهندس سعیدی‌کیا به بنیاد تشریف آوردند، مقام معظم رهبری به ایشان فرمودند که کار اساسی این است که شما یک نقطه محروم را بگیرید، آباد کنید، از آب و گل خارج کنید و معیشت پایدار در آن منطقه ایجاد کنید.

احداث و تکمیل کتابخانه در ۱۵ منطقه محروم کشور با همکاری بنیاد مستضعفان

وی افزود: این فرمایش مقام معظم رهبری همواره به عنوان مبنا و خط مشی ما در فعالیت‌ها قرار گرفت و با استفاده از مشاوران مجرب و استخراج شاخص‌های بیانات رهبر، به یک شرح خدمات رسیدیم که آن شرح خدمات را به فراخوان گذاشتیم؛ در ادامه یک مشاور پایه یک برای انجام مطالعه بر روی این شرح خدمات بکار گرفتیم و در نهایت به یک طرح جامع برای اجرا در آن منطقه دست یافتیم تا با پیاده‌سازی آن طرح به آبادانی منطق محروم دست پیدا کنیم.

مدیرعامل بنیاد علوی با اشاره به پیاده‌سازی این طرح در منطقه قلعه گنج استان کرمان گفت: ما این طرح را در قالب ۴ هدف، ۲۷ برنامه عمده و ۱۲۷ طرح مطالعاتی و همچنین طرحی دیگر را با دانشگاه تهران در بحث توان‌افزایی و راه‌اندازی صندوق‌های خرد اعتباری در روستاهای مختلف این منطقه آغاز را کردیم و اداره و سایر امورات آن را به خود مردم سپردیم. در حال حاضر در روستاهای مورد نظر ۱۴۴ صندوق تشکیل شده است که پایه آموزش و کارآفرینی در این مناطق هستند و خوشبختانه نتایج اجرای این طرح‌ها، قلعه گنج را به عنوان الگویی برای آبادانی سایر مناطق محروم معرفی کرد.

احداث و تکمیل کتابخانه در ۱۵ منطقه محروم کشور با همکاری بنیاد مستضعفان

 

برزگری با اشاره به روند انتخاب ۱۴ منطقه محروم برای پیاده‌سازی این طرح‌ها گفت: ما برای انتخاب این مناطق ۴۴ شاخص محرومیت وزارت کشور، ۱۲ شاخص محرومیت مناطق محروم، ۱۸ شاخص وزارت بهداشت و درمان، ۲۱ شاخص آموزش و پرورش را که جمعا ۱۵۷ شاخص را تشکیل می‌دادند، جمع‌آوری کردیم و پس از بررسی و همپوشانی برخی شاخص‌ها، در نهایت به ۵۴ شاخص فرعی و ۹ شاخص اصلی دست یافتیم.

وی ادامه داد: این شاخص‌ها فرمول و ماتریسی در اختیار ما قرار داد که از این طریق توانستیم ۱۴ منطقه انتخابی را به عنوان محروم‌ترین مناطق کشور انتخاب کنیم. مناطقی که در این تفاهمنامه کار مشترک نهاد و بنیاد علوی کمک بسیاری به پیشبرد اهداف آن خواهد کرد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بانک توسعه تعاون با کاهش هزینه عملیاتی به متوسط کارآیی و اثربخشی مطلوب سازمانی دست‌یافته است

اکوبورس: امیر میرشفیعی رئیس اداره برنامه‌ریزی و مدیریت عملکرد صبح امروز در کارگاه آموزشی دوروزه مدیران ستادی و استانی ضمن تحلیل عوامل موثر بر متوسط کار آیی و اثربخشی بانک، این شاخص‌ها را از مناظر مالی، مشتری گرایانه، رشد و یادگیری و فرآیندهای عملیاتی بررسی کرد.

۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

بررسی راهکارهای توسعه همکاری های دو جانبه در جلسه مشترک ارتباطات زیرساخت و پست بانک

اکوبورس: به منظور توسعه همکاری های فی مابین پست بانک ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای فعالیت های این بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه ict جلسه مشترک هیئت مدیره در پست بانک ایران تشکیل شد.

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

گام بلند زیست محیطی ذوب آهن اصفهان

اکوبورس: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور ،در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «رونق تولید» نام گذاری شده،حفظ تولید فعلی و ارتقاء آن را با رعایت کلیه استانداردهای مختلف هدف قرار داده است.

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

انضباط مالی محور اعتماد بانکها به واحدهای تولیدی

اکوبورس: صالح آبادی گفت: تلاش بانک توسعه صادرات ایران تداوم حفظ تولید صادرات محور و ارائه خدمات این بانک در شکل های مختلف آن اعم از سرمایه در گردش، تامین مالی طرح توسعه، تخصیص تسهیلات با نرخ های مصوب، کمک به نقل و انتقالات ارزی از طریق صرافی توسعه صادرات است.

۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.