صفحه نخست »» بورس بانک و بیمه ۱۴:۲۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
یک مقام مسئول خبر داد:

صدور ۸۵۰ میلیون دلار بیمه‌نامه اعتبار صادراتی

اکوبورس: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از صدور ۸۵۰ میلیون دلار بیمه‌نامه اعتبار صادراتی کوتاه‌مدت خبر داد و گفت: خدمات ویژه‌ای به صادرکنندگان در دوران تحریم ارائه خواهیم داد.
صدور ۸۵۰ میلیون دلار بیمه‌نامه اعتبار صادراتی

به گزارش اکوبورس، افروز بهرامی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با بیان اینکه حجم کلی پوشش‌های بیمه‌ای و ضمانتی صندوق ضمانت صادرات ایران در سال ۹۷ با احتساب پوشش‌های در دست اقدام به رقم ۲۲۰۰ میلیون دلاری رسیده است، اظهار داشت: این رقم رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ را به ثبت رسانده ضمن اینکه حجم عملکرد پوششی در بخش بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی به ۸۵۰ میلیون دلار رسیده که رشد ۱۳۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران افزود: صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها مؤسسه بیمه اعتبار صادراتی در ایران با صدور انواع بیمه‌نامه‌ها و ضمانتنامه‌های اعتباری، نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی ایفا می‌کند و این در حالی است که هم‌اکنون مشکلات عدیده‌ای در ضوابط بانکی و بیمه‌ای، ناشی از تحریم‌های ناعادلانه مجامع بین‌المللی بروز کرده که تأثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشورمان با بازارهای خارجی ایجاد نموده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس قرارداد اتکایی با کنسرسیومی از معتبرترین شرکت‌های بیمه اتکایی جهان به رهبری مونیخ‌ری برای اولین‌بار در طول فعالیت صندوق در ۲۰ سال گذشته منعقد شده که یکی از دستاوردهای منحصر به فرد به شمار می‌رود.

به گفته بهرامی، قرارداد اتکایی مشارکت با بزرگترین بیمه اتکایی جهان، به منزله مُهر تائید بر فرآیندهای اعتبارسنجی صندوق و پذیرش خودکار درصدی از ریسک‌های صندوق توسط شرکت‌های مزبور است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهار داشت: طراحی محصولات جدید و تنوع‌بخشی خدمات، متناسب با نیازهای روز صادرکنندگان، تلاش برای فعال‌سازی مجدد خطوط اعتبار خریدار و ساده‌سازی و ارتقای کیفیت متون ضمانتنامه‌های اعتباری، از جمله دستاوردهای صندوق ضمانت صادرات ایران است.

وی ادامه داد: شرکت‌های معتبر در کشورهای هدف، شناسایی و به صادرکنندگان معرفی شده‌اند ضمن اینکه ظرفیت‌سازی جدید برای تسهیل تجارت خارجی با همکاری مؤسسات همتا انجام شده است.

وی ارائه خدمات به صادرکنندگان در بستر الکترونیک را از جمله خدماتی دانست که به صادرکنندگان ارائه می‌شود و گفت: تلاش داریم چتر بازاریابی و توسعه شبکه کارگزاری را گسترش دهیم و به کاهش رتبه ریسک ایران و جذب فاینانس خارجی کمک نمائیم.

بهرامی از اخذ مصوبه اولیه تأسیس شعب در خارج از کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به صادرکنندگان در دوران تحریم نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا از صادرکنندگان در دوران تحریم حمایت کنیم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

شاخص کل بورس رشد کرد

اکوبورس: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند روزهای گذشته در مدار صعودی قرار گرفت و ۵ هزار و ۶۲۳ واحد رشد کرد.

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

جزئیات بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون در سال ۹۸

اکوبورس: بانک مرکزی در راستای طرح بخشودگی سود و تسهیلات از سوی مجلس موظف شده بدون رعایت مبلغ حداکثر مطالبات بانک مرکزی از بانک‌ها، نسبت به اجرای طرح بخشودگی سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کند.

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

کدام نمادها شفاف‌سازی کردند؟

اکوبورس: ناظر بورس، امروز هشت پیام به سهامداران داده است که این پیام‌ها درباره نمادهای «ولغدر 1»، «تاصیکو»، «کاوهح»، «والبرح»، «فپنتا 1»، «فلوله 1»، «دفرا» و «بکام 1» است.

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.