صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۸:۱۶ ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
یک مقام مسئول مطرح کرد؛

کاهش صادرات آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته

اکوبورس: ارزانی ممقانی گفت: میزان صادرات آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته با افت روبه‌رو بوده است.
کاهش صادرات آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته

به گزارش اکوبورس ، علیرضا ارزانی ممقانی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با اعلام این مطلب که کاهش تولید آجیل و خشکبار در کشور طی ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: میزان صادرات آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته با افت روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه برای حفظ جایگاه ایران در بازار‌های جهانی که جهت نفوذ به آن‌ها سال‌ها تلاش صورت گرفته است، اظهارکرد: ایران نخستین تولیدکننده آجیل و خشکبار در جهان است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با تاکید بر اینکه مدیریت نامناسب سبب گرانی این محصولات در بازار داخلی شده است، ادامه داد: با توجه به فرارسیدن نوروز میزان مصرف آجیل و خشکبار به اوج خود می‌رسد.

وی ضمن اشاره به اینکه بارسی و تنظیم بازار باید همراه با عرضه محصول در بازار باشد، گفت: برای مقابله با گرانی آجیل و خشکبار باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

ارزانی ممقانی افزود: ارائه مجوز واردات به مرزنشینان دیرهنگام است و نمی‌تواند نیاز بازار شب عید به آجیل و خشکبار را تامین کند این مهم باید یک ماه زودتر انجام می‌شد.

وی در پایان با  اشاره به اینکه عوارض واردات بادام زمینی و تخمه آفتابگردان از چهار درصد به ۵۵ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: این مسئله سبب شده قیمت هرکیلو گرم بادام زمینی از ۱۴ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان و هر کیلوگرم تخمه آفتابگردان هم از هشت هزار تومان به ۳۰ هزار تومان افزایش یابد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.