صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۸:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۹

رشد ۱۰۲ درصدی صادرات محصولات فولادی

اکوبورس: میزان تولید فولاد خام کشور طی ۱۰ ماهه امسال ۱۳ درصد و صادرات محصولات فولادی نیز افزایش ۱۰۲ درصدی را تجربه کرده است.
رشد ۱۰۲ درصدی صادرات محصولات فولادی

به گزارش اکوبورس،  طبق آمار انجمن فولاد ایران شرکت‌های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۶، اندکی بیش از ۱۸.۳ میلیون تن بود.

علاوه بر این طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۷ میلیون و ۵۷۲ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۶ (۱۶ میلیون و ۳۹۸ هزار تن)، حاکی از رشد ۷ درصدی است.

همچنین، طی ۱۰ ماه یاد شده، ۲۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۱۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تن)، ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

افزایش ۱۰۲ درصدی صادرات محصولات فولادی

بنا به این گزارش، طی مدت یاد شده ۳ میلیون و ۹۷۲ هزار تن شمش و ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۵ میلیون و ۳۶۷ هزار تن شمش و یک میلیون و ۱۸۵ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۲۶ درصد کاهش و ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

افزون بر این، طی این مدت ۵۰۳ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد که نسبت به آمار سال گذشته (۵۶۷ هزار تن)، حاکی از کاهش ۱۱ درصدی صادرات این محصول است.
همچنین ۱۰ ماه امسال، ۲۷ هزار تن فولاد خام و ۸۸۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۴۴ هزار تن فولاد خام و یک میلیون و ۸۶۲ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۳۹ درصد و ۵۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.