صفحه نخست »» شرکتها ۱۴:۴۲ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

کاهش «ضریب گرد کردن» در محاسبه وجوه تضمین بازار اختیار معامله بورس اوراق بهادار تهران

اکوبورس: به پیشنهاد بورس تهران و با تایید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، ضریب گرد کردن (C) در محاسبات مربوط به وجوه تضمین، از 100000 ریال به 10000ریال کاهش یافته است.
کاهش «ضریب گرد کردن» در محاسبه وجوه تضمین بازار اختیار معامله بورس اوراق بهادار تهران

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، وحید مطهری‌نیا، مدیر عملیات بازار ابزارهای نوین مالی با بیان مطلب فوق گفت: در راستای افزایش هرچه بیشتر عمق بازار و تسهیل انجام معاملات در بازار اختیار معامله بورس تهران، ضریب گرد کردن (C) در محاسبات مربوط به وجوه تضمین، به پیشنهاد بورس تهران و با تایید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از 100000 ریال به 10000ریال کاهش یافته است.

مدیر عملیات بازار ابزارهای نوین مالی تصریح کرد: با این اصلاح، از افزایش غیرمنطقی وجوه تضمین در برخی از نمادهای معاملاتی جلوگیری خواهد شد. همچنین این تغییر برای تمامی نمادهای جدید درنظر گرفته شده و از طریق اطلاعیه‌های مربوط به آغاز دوره معاملاتی نمادهای اختیارمعامله اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: این تغییر به‌منظور واقعی شدن وجوه تضمین برای تمامی نمادهای اختیارمعامله و تسهیل انجام معاملات در این بازار اتخاذ شده است.

مطهری نیا در پایان گفت: اقدامات توسعه‌ای در بازار اختیار معامله و همچنین راه‌اندازی بازار آتی تک‌سهم با جدیت پیگیری شده که به مرور نتایج آن در افزایش حجم و ارزش بازار قابل مشاهده می‌باشد.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

تا سال 2029، نیمی از جمعیت جهان فریلنسر می‌شوند

اکوبورس: احسان دادخواه، قائم‌مقام مرکز نوآوری و توسعه تعاون در ابتدای نشست پیرامون بحث تعاونی بیان کرد: اگر اقتصاد ما امروزه با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند به دلیل این است که اقتصاد دست مردم نیست.

۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ادامه مطلب

سومین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی با موضوع اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات منتشر شد

اکوبورس: سومین شماره از فصلنامه «فناوری‌های مالی» با نگاهی پرونده‌ای به موضوع «اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات» و پرداختن به عناوینی همچون ارزش‌گذاری و قیمت‌گذاری نرم‌افزار، ملاحظات شرکت در مناقصات نرم‌افزارها و… منتشر شد. این فصلنامه به‌عنوان نشریه داخلی شرکت داتین از تابستان ۱۴۰۱ منتشر شده و قرار است فضایی باشد برای گفت‌وگو درباره موضوعات کلیدی صنعت مالی با نگاهی به امروز و آینده، روندها و تحولات جهانی صنعت فناوری مالی و مسیر طی شده.

۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ادامه مطلب

رکوردشکنی معاملات بورس انرژی ایران در سال ۱۴۰۱

اکوبورس: امروز ۱۰ هزار تن گاز مایع صادراتی عرضه می‌شود روز گذشته ۱۸۰ هزار تن گاز مایع مجتمع گاز پارس جنوبی متعلق به شرکت ملی گاز ایران، ۳ هزار تن گاز مایع پالایش گاز سرخون و قشم متعلق به همین شرکت و ۹ هزار تن گاز مایع پالایش گاز فجر جم در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران فروخته شد و بدین ترتیب رکورد ارزش معاملاتی سال ۱۴۰۱ بورس انرژی ایران برای روز ۲۳ اسفندماه ثبت شد.

۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ادامه مطلب

رکورد سالانه ارزش معاملات بورس انرژی ایران شکسته شد

اکوبورس: رقابت سنگین در خرید گاز مایع مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران ضمن اعلام اینکه دیروزدر رینگ بین‌الملل این بورس ۱۹ میلیون دلار رقابت بر سر گاز مایع صورت گرفت، خبر داد: «روز گذشته رکورد سالانه ارزش معاملات بورس انرژی ایران شکسته شد».

۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!