صفحه نخست »» اقتصادی »» اقتصاد کلان ۱۷:۳۶ ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

آماده‌سازی شرکت‌های دولتی برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

رییس مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان با اشاره به آماده سازی شرکت‌های دولتی برای اجرای این قانون، گفت: از اول دی ماه شرکت‌های دولت ملزم به صدور صدورتحساب الکترونیکی می‌شوند.
آماده‌سازی شرکت‌های دولتی برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

به گزارش اکوبورس از سازمان مالیاتی، محمد برزگری با تشریح آخرین وضعیت اجرای این قانون برای شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس گفت: این شرکت ها از اول آبان ماه ۱۴۰۱ به عنوان اولین گروه فراخوان شده، مشمول اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی شده اند. وی با بیان این که روند صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان از اواخر آبان ماه سرعت گرفت، افزود: تا تاریخ ۵ آذرماه حدود ۴۹۴ مودی حافظه مالیاتی دریافت کرده اند و ۱۲۵ مودی به صورت مستقیم یا از طریق شرکت های معتمد و سامانه های دولتی موفق به ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند. رییس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تصریح کرد: تا تاریخ مذکور بیش از ۲۹۰ هزار صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان ثبت شده و این اطلاعات در کارپوشه حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ مودی به ثبت رسیده است. وی تصریح‌کرد: سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تسهیل در اجرای این قانون، نسبت به ثبت نام و عضویت کلیه مشمولان قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در سامانه مؤدیان و تخصیص کارپوشه اختصاصی به ایشان اقدام کرده و اشخاص حقوقی دولتی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی به تناوب ملزم به اجرای این قانون خواهند شد. برزگری با بیان این که گروه دوم از مشمولان اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان فراخوان شده اند، گفت: از ابتدای دی ماه امسال شرکت های دولتی و سایر دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۵ قانون خدمات کشوری ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان هستند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

دلایل افزایش قیمت دلار

در ماه‌های گذشته با وجود اجرای برنامه‌های مختلف از سوی بانک مرکزی، نرخ ارز روند نزولی نداشته است. رئیس کل بانک مرکزی عامل آن را تلاش عده‌ای برای نرخ سازی و بالابردن قیمت ارز از طریق معاملات صوری می‌داند و معتقد است که آن‌ها موفق نخواهند شد و در آینده نرخ ارز روند کاهشی پیدا خواهد کرد.

۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!