صفحه نخست »» اجتماعی »» فرهنگ و هنر ۱۷:۳۵ ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

برترین‌های تلویزیون و رادیو آسیا معرفی شدند

فهرست برگزیدگان جایزه ۲۰۲۲ اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا ـ اقیانوسیه اعلام شد و در بین اسامی برندگان، نامی از برنامه‌های صداوسیما دیده نمی‌شود.
برترین‌های تلویزیون و رادیو آسیا معرفی شدند

به گزارش اکوبورس و به نقل از سایت رسمی اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا ـ اقیانوسیه،‌ اسامی برگزیدگان جوایز 2022  ABU روز گذشته در جریان مراسمی در دهلی نو اعلام شد. در مجموع هشت کشور از اعضای اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا ـ اقیانوسیه در ۱۷ شاخه مختلف به عنوان برنده انتخاب شدند. در این دوره، چین بیشترین سهم از جوایز را به خود اختصاص داد. در بخش تلویزیونی، ژاپن در شاخه‌های مستند تلویزیونی و شبکه ورزش، کره جنوبی در شاخه‌های گزارش خبری تلویزیونی و شبکه کودک و چین نیز در بخش شبکه سرگرمی برگزیده شدند. همچنین جایزه ویژه هیات داوران در بخش تلویزیون نیز به ژاپن رسید. در بخش جوایز رادیویی ۲۰۲۲ ABU، چین به عنوان برنده شاخه درام رادیویی، چین برگزیده شاخه پادکست رادیویی،‌ کره جنوبی به عنوان برگزیده شاخه مستند رادیویی و ویتنام برنده شاخه گزارش خبری رادیویی اعلام شدند. ویتنام همچنین جایزه محتوای دیجیتالی را به خود اختصاص داد. پنجاه و نهمین مجمع عمومی ABU در بیست و پنجم نوامبر در دهلی نو با حضور حدود ۴۰۰ نفر آغاز شد. این مجموعه جلسات برای نخستین‌بار از سال ۲۰۱۹ تاکنون به صورت حضوری برگزار شدند. مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیونی آسیا و اقیانوسیه درحالی برگزار شد که موضوع این دوره از نشست‌های ABU،‌ «خدمت به مردم: نقش رسانه در زمان بحران» اعلام شده بود. صداوسیمای ایران با پنج برنامه به فهرست نامزدهای نهایی رقابت سال ۲۰۲۲ اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه راه یافته بود که هیچکدام از این نامزدها به عنوان برگزیده نهایی معرفی نشدند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

اگر بگوییم انقلاب علمی رخ داده است، بیراه نگفته‌ایم

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: اگر ۴۴ سال گذشته انقلاب اسلامی را به دقت مرور  کنیم، خواهیم دید که در دانشگاه‌ها حرکت‌های بزرگی رخ داده و تحول چشمگیری صورت پذیرفته است و در حوزه‌های مختلف حماسه‌آفرینی‌ها کرده‌اند به طوری که توانسته‌اند جایگاه ایران را در جهان ارتقاء بخشند.

۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!