صفحه نخست »» اقتصادی ۰۹:۴۵ ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

بازار طلای جهانی در خواب زمستانی

قیمت طلا امروز چهارشنبه ثابت بود زیرا سرمایه‌گذاران از انجام شرط بندی‌های بزرگ در آستانه آخرین صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا که می‌تواند سرنخ هایی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره ارائه دهد، اجتناب کردند.
بازار طلای جهانی در خواب زمستانی

به گزارش اکوبورس، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۲۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۷۳۹ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۴۰ دلار و ۵۰ سنت رسید. ادوارد میر، تحلیلگر ED&F Man Capital Markets اظهار کرد: در آستانه صورتجلسه فدرال رزرو اندکی تنش در بازار وجود دارد و فعالان بازار منتظر صورتجلسه جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو اول تا دوم نوامبر هستند. بانک مرکزی ایالات‌متحده در ابتدای ماه جاری، چهارمین افزایش متوالی ۷۵ واحد پایه نرخ بهره را برای مهار تورم انجام داد که به سریع‌ترین سیاست پولی در ۴۰ سال اخیر تبدیل شده است. استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی گفت که فدرال رزرو برای تعدیل موفقیت آمیز تقاضای مصرف‌کننده و کاهش تورم بالا، ممکن است نیاز به افزایش نرخ بهره به سطح بالاتر و نگه‌داشتن آنها برای مدت طولانی‌تری داشته باشد. اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود اما افزایش نرخ‌بهره در ایالات‌متحده جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش می‌دهد. میر گفت: انتظار می‌رود قیمت طلا در کوتاه‌مدت، از اینجا تا پایان سال اندکی بالاتر باشد زیرا من می‌بینم که دلار اندکی ضعیف‌تر می‌شود و ما به اوج تورم و نرخ بهره نزدیک شده‌ایم. بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۱ درصد افزایش یافت و از ۹۰۶.۰۶ تن روز دوشنبه به ۹۰۶.۹۳ تن در روز سه‌شنبه رسید. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۱.۰۱ دلار رسید، پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۹۲ دلار و ۶۲ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۸۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

برچسب ها
اخبار مرتبط

هوش مالی چیست؟

اکوبورس: در دنیای کنونی با وجود فراز و نشیب‌های موجود در حوزه اقتصاد، همیشه یکی از دغدغه‌های موجود، افزایش سرمایه و رفاه مالی است. عواملی چون تورم، درآمد پایین، حجم کار بالا، بازده مالی کم و غیره باعث کاهش رفاه و حجم سرمایه افراد می‌شود. در چنین شرایطی است که نیاز به هوش مالی بیش از پیش احساس می‌شود.

۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ ادامه مطلب

طلای جهانی صعود می‌کند یا سقوط؟

قیمت طلا امروز(چهارشنبه) به کمک کاهش ارزش دلار افزایش یافت و سرمایه‌گذاران بر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای مسیر سیاست پولی بانک مرکزی ایالات‌متحده تمرکز کردند.

۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!