صفحه نخست »» اقتصادی ۱۰:۰۹ ۱۴۰۱/۰۸/۳۰

فروش املاک آمریکا افول کرد

فروش خانه‌های موجود در ایالات‌متحده طی ماه اکتبر ۵.۹ درصد کاهش یافت.
فروش املاک آمریکا افول کرد

به گزارش اکوبورس به نقل از اکونومیک، انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) اعلام کرد که فروش خانه‌های موجود در ایالات‌متحده طی ماه اکتبر ۵.۹ درصد کاهش یافت که این کاهش برای نهمین ماه متوالی و به ۴.۴۳ میلیون واحد رسیده است. رقم سالانه آن نیز ۲۸.۴ درصد کاهش یافت. مجموع موجودی مسکن در ماه مورد گزارش با کاهش ۰.۸ درصدی نسبت به سپتامبر و بازه زمانی مشابه سال قبل، به ۱.۲۲ میلیون واحد رسید. میانگین قیمت خانه موجود برای همه انواع مسکن در اکتبر ۶.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۳۷۹هزار و ۱۰۰ دلار رسید. لارنس یون، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک اظهار کرد: خریداران بالقوه بیشتری از واجد شرایط بودن برای وام مسکن در ماه اکتبر به دلیل افزایش نرخ‌های وام مسکن کنار رفتند. وی افزود: سطح موجودی هنوز کم است، به همین دلیل برخی از خانه‌های برای فروش هنوز پیشنهادهای متعددی دریافت می‌کنند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

هوش مالی چیست؟

اکوبورس: در دنیای کنونی با وجود فراز و نشیب‌های موجود در حوزه اقتصاد، همیشه یکی از دغدغه‌های موجود، افزایش سرمایه و رفاه مالی است. عواملی چون تورم، درآمد پایین، حجم کار بالا، بازده مالی کم و غیره باعث کاهش رفاه و حجم سرمایه افراد می‌شود. در چنین شرایطی است که نیاز به هوش مالی بیش از پیش احساس می‌شود.

۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ ادامه مطلب

طلای جهانی صعود می‌کند یا سقوط؟

قیمت طلا امروز(چهارشنبه) به کمک کاهش ارزش دلار افزایش یافت و سرمایه‌گذاران بر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای مسیر سیاست پولی بانک مرکزی ایالات‌متحده تمرکز کردند.

۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!