صفحه نخست »» شرکتها ۱۲:۴۰ ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین اظهار کرد:

یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بازارگردانی «پالایش یکم»

اکوبورس: مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین گفت: «صندوق نوین پیشرو» با منابع مالی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، پس از انتشار اطلاعیه بازارگردانی توسط شرکت بورس تهران، عملیات بازارگردانی خود را بر روی صندوق پالایش یکم آغاز می‌کند.
یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بازارگردانی «پالایش یکم»

به گزارش اکوبورس، داوود رزاقی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین با اشاره به اینکه یکی از صندوق‌های این شرکت به نام «صندوق نوین پیشرو» به عنوان بازارگردان صندوق پالایش یکم برگزیده شده است، اظهار کرد: زمان آغاز بازارگردانی این صندوق با توجه به اطلاعیه شرکت بورس تهران مشخص خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه زمان آغاز و پایان بازارگردانی و همین طور میزان خرید از سوی بازارگردان از طریق اطلاعیه شرکت بورس تهران مشخص می‌شود، تصریح کرد: براساس اطلاعیه رسمی شرکت بورس تهران و مشخص شدن میزان تعهد بازارگردان، منابع مالی لازم که یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است در اختیار بازارگردان صندوق پالایش یکم قرار خواهد گرفت تا بازارگردان این صندوق بتواند به تعهدات روزانه خود بپردازد.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین با اشاره به اختلاف میان ارزش خالص دارایی (NAV) پالایش یکم و قیمت روی تابلو، اذعان کرد: قیمت این سهم در حال حاضر بسیار ارزنده است و تلاش می‌شود با عملیات بازارگردانی، این دو قیمت به یکدیگر نزدیک شوند.

براساس این گزارش، چندی پیش اساسنامه دو صندوق پالایش و دارا یکم اصلاح شد و به تصویب هیئت دولت رسید.

براساس این اصلاحات، این دو صندوق به صندوق سرمایه‌گذاری بخشی تبدیل شدند. همچنین، مدیریت دو صندوق یادشده از مدیریت غیرفعال به مدیریت فعال تغییر کرد و رکن بازارگردان نیز به صندوق‌های مزبور افزوده شد.

با اعمال اصلاحات اساسنامه به شرح فوق، صندوق امکان تغییر پرتفوی سهام خود مطابق امیدنامه و صنعت مربوطه را خواهد داشت و بازارگردان صندوق به عنوان یک شخص حقوقی به ارکان صندوق افزوده شده و در راستای نقدشوندگی و کاهش فاصله بین NAV و قیمت بازار، مجاز به صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

منبع: سنا

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

انعقاد تفاهم‌نامه فولاد کاوه جنوب کیش و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

اکوبورس: تفاهم‌نامه تأمین بخشی از اکسیژن مایع موردنیاز مراکز درمانی دولتی استان با حضور نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بندرعباس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش منعقد شد.

۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ادامه مطلب

کاهش «ضریب گرد کردن» در محاسبه وجوه تضمین بازار اختیار معامله بورس اوراق بهادار تهران

اکوبورس: به پیشنهاد بورس تهران و با تایید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، ضریب گرد کردن (C) در محاسبات مربوط به وجوه تضمین، از 100000 ریال به 10000ریال کاهش یافته است.

۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ ادامه مطلب

چرا رشد اقتصادی اولویت امروز ایران است؟

اکوبورس: مقام معظم رهبری اخیراً دیداری با کارآفرینان داشتند. با همان کسانی که در ‌سخت‌ترین شرایط تحریم، مانع از ایستادن چرخ تولید در کشور شدند و با فعالیت خود توانستند امکان حیات اقتصاد را در کشور فراهم کنند .

۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ ادامه مطلب

رشد 54 درصدی درآمد صنعت آی‌تی در 9 ماهه نخست سال

اکوبورس: مدیرعامل شرکت رایان هم‌افزا با اشاره به اینکه در حال‌حاضر شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی و خدمات آی‌تی در بازار سرمایه شامل 13 شرکت هستند، افزود: به طور این گروه شامل سه صنعت پرداخت، خدمات نرم‌افزاری- آی‌تی و صنعت انفورماتیک می‌شود و مجموع ارزش بازار این سه صنعت در یکم بهمن 1401، برابر با 74.4 هزار میلیارد تومان بوده است که صنعت پرداخت با 40 هزار میلیارد تومان بیشترین سهم را از مجموع این سه گروه دارا است.

۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!