صفحه نخست »» اجتماعی »» شهری و سلامت ۱۰:۲۹ ۱۴۰۱/۰۶/۲۲

تولید دارویی که از پیشرفت سرطان ریه جلوگیری می‌کند

اکوبورس: اخیرا یک شرکت آمریکایی دارویی که می‌تواند خطر پیشرفت سرطان ریه را تا ۳۴ درصد کاهش دهد تولید کرده است.
تولید دارویی که از پیشرفت سرطان ریه جلوگیری می‌کند

به گزارش اکوبورس به نقل ازشرکت داروسازی آمریکایی امژن اعلام کرده است که در بررسی‌های آزمایشگاهی مشخص شد قرص لوماکراس (Lumakras) در مقایسه با شیمی درمانی خطر پیشرفت بیماری را در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته ریه تا ۳۴ درصد کاهش می دهد.

این شرکت همچنین در حال آزمایش این موضوع است که آیا این دارو می‌تواند در مراحل اولیه بیماری موثر باشد یا خیر. همچنین ماه گذشته مطالعه دیگری روی این دارو همراه با ایمونوتراپی انجام گرفت که میزان بالایی از مسمومیت کبدی را نشان داد و به همین دلیل نیاز است تا مطالعه بیشتری انجام شود.

قرار است نتایج دقیقتر مطالعه انجام گرفته روی ۳۴۵ بیمار از جمله میانگین طول عمر بیمار بدون پیشرفت بیماری مدت زمانی که روند تشدید بیماری آغاز می شود، در نشست سالانه انجمن اروپایی آنکولوژی (ESMO) در پاریس ارائه شود.

شرکت داروسازی امژن اعلام کرد: ۳۳ درصد از بیماران دریافت کننده این دارو عوارض جانبی جدی مانند اسهال و افزایش آنزیم‌های کبدی را تجربه کردند و این درحالیست که این آمار در بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار داشتند، ۴۰ درصد بود.

 این دارو به گونه‌ای طراحی شده که شکل جهش یافته یک ژن موسوم به KRAS را هدف قرار می دهد که در حدود ۱۳ درصد از سرطان‌های ریه سلول غیر کوچک (NSCLC)، شایع‌ترین شکل بیماری، رخ می دهد و کمتر در برخی از تومور‌های جامد دیده می شود.

برچسب ها
اخبار مرتبط

چرا برخی افراد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ دچار می‌شوند؟

اکوبورس: در حال حاضر تعداد زیادی از مردم به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می شوند و بیشتر آنها تنها علائم خفیف بیماری را تجربه می کنند که عمدتا به دلیل میزان بالای واکسیناسیون است. هرچند، برخی افراد نوع شدیدتری از بیماری را تجربه می‌کنند و اطلاعات کافی درباره دلایل آن وجود ندارد.

۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!