صفحه نخست »» شرکتها ۱۷:۰۹ ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

کرمی مدیرعامل جدید گروه مالی ساتا شد

اکوبورس: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) طی احکامی دکتر حسین کرمی را به‌عنوان مدیرعامل و عضو جدید هیات مدیره گروه مالی ساتا منصوب کرد.
کرمی مدیرعامل جدید گروه مالی ساتا شد

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط عمومی گروه مالی ساتا، آیین تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید گروه با حضور نمایندگان هیات مدیره شرکت و نمایندگان ساتا برگزار شد و احکام آغاز مأموریت دکتر کرمی به‌عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره به وی ابلاغ شد.

دکتر کرمی پیش‌ از این مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین ساز بود که در مرداد سال 1400 در بازار فرابورس با نماد «وامین» درج و بازگشایی نماد شد. در حال حاضر ارزش روز این شرکت که قریب 500 هزار بازنشسته نیروهای مسلح سهامدار حقیقی آن هستند، بیش از 112 هزار میلیارد ریال بوده و گروه مالی ساتا با بیش از 80 درصد سهام، مالک اصلی این شرکت به شمار می‌رود.

مدیرعامل جدید گروه مالی ساتا دانش‌آموخته رشته مدیریت مالی دانشگاه تهران بوده و سوابق عضویت در هیات مدیره و مدیریتی بسیاری از نهادهای مالی بزرگ بازار سرمایه را در کارنامه اجرایی خود دارد.

گروه مالی ساتا هم وابسته به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) است که در چشم‌انداز ترسیمی خود قصد دارد با ایجاد هم‏افزایی و تکمیل زنجیره ارزش خدمات مالی و سرمایه‏گذاری، جایگاه یکی از سه گروه مالی برتر کشور را به لحاظ ارزش دارایی‏ها و حضور اثرگذار در بازار با اتکاء به توانمندی‏های مدیریتی و سرمایه انسانی خود بر بستر ارزش‏های بنیادین تعریف‌شده و در تعامل سازنده با اقتصاد ملی در اختیار داشته باشد.

گروه مالی ساتا سهامدار و مالک اصلی چهار نهاد مالی شامل «کارگزاری آرمون بورس»، «شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین ساز»، «صندوق بازارگردانی مهرگان» و «سبدگردان مهرگان» است و با داشتن ارزش روزی معادل 550 هزار میلیارد ریال مراحل پذیرفته شدن در بازار سرمایه را طی می‌کند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

اقدامات شرکت بورس تهران در «هفته جهانی سرمایه‌گذار»

اکوبورس: مدیر توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری شرکت بورس تهران اقدامات این شرکت در «هفته جهانی سرمایه‌گذار» را گامی در راستای پیام‌های کلیدی پیشنهادی IOSCO برای کمپین امسال با دو مفهوم کلیدی «تاب‌آوری سرمایه‌گذار» و «تامین مالی پایدار» تشریح کرد.

۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ادامه مطلب

بازدهی مطلوب «خفولا» در بازار سرمایه

اکوبورس: سرمایه‌گذاران بازار سهام همواره در حال رصد عملکرد شرکت‌های فعال در بورس تهران هستند تا در انتخاب‌های خود برای سرمایه‌گذاری آگاهانه‌تر عمل کنند و شرکت خدمات فنی فولاد یزد با عملکردی که در سال جاری از خود بجا گذاشته جزو شرکت‌های جذاب این بازار قرار گرفته است.

۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ادامه مطلب

یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بازارگردانی «پالایش یکم»

اکوبورس: مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین گفت: «صندوق نوین پیشرو» با منابع مالی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، پس از انتشار اطلاعیه بازارگردانی توسط شرکت بورس تهران، عملیات بازارگردانی خود را بر روی صندوق پالایش یکم آغاز می‌کند.

۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ ادامه مطلب

یکه تازی دلار در بازارسرمایه

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه افزایش حجم تقاضای ارز در معاملات روزهای اخیر سبب ورود شاخص دلار بازار آزاد به کانال ۳۶ هزار تومان شد که همین امر موجب شد بانک مرکزی سیاست عرضه ارز در معاملات نیمایی را در پیش بگیرد.

۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!