صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس کالا و انرژی ۱۲:۲۴ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

نخستین عرضه نفت سفید ویژه خوراک صنایع در بورس انرژی ایران

اکوبورس: امروز ۲۴ هزار مترمکعب نفت سفید ویژه خوراک صنایع برای نخستین بار در رینگ داخلی بورس انرژی ایران معامله شد.
نخستین عرضه نفت سفید ویژه خوراک صنایع در بورس انرژی ایران

به گزارش اکوبورس به نقل از مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران، محمد احمدی، مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران با بیان اینکه عرضه نفت سفید ویژه خوراک صنایع توسط پالایشگاه تبریز عرضه شده، افزود: این محصول برای نخستین بار در بورس انرژی معامله شده و هر لیتر از این محموله به ارزش ۱۹۷ هزار و ۴۷ ریال فروخته شد. به گفته احمدی ارزش کل معاملات این فراورده ۴ هزار و ۷۲۹ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال بود.
وی افزود: تولید این محصول در پالایشگاه تبریز از امسال آغاز شده و پذیرش آن در بورس انرژی ایران در مردادماه بود.

عرضه صادراتی ۲۵ هزار تن گازوئیل برای فردا
مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران درباره عرضه‌های فردای بورس انرژی ایران نیز خاطرنشان کرد که برای فردا ۲۵ هزار تن گازوئیل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل عرضه خواهد شد.
به گفته احمدی، گازوئیل عرضه‌شده برای فردا در ۵ محموله ۵ هزار تنی و به‌صورت قرارداد کشف پریمیوم عرضه می‌شود. وی قیمت مبنای این فراورده را هزار و ۳۱ دلار به ازای هر تن و قیمت پایه آن را ۱۰۰ دلار عنوان کرد.
احمدی همچنین درباره دیگر عرضه‌های مهم فردا در بورس انرژی ایران اظهار کرد که ۱۶ هزار تن نفت سفید شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل و ۹۰ هزار بشکه میعانات گازی مجتمع گازی پارس جنوبی در رینگ داخلی عرضه خواهند شد.

اخبار مرتبط

گواهی سپرده کالایی نفت ابزار تنوع بخشی به شیوه‌های فروش نفت و فراورده‌های نفتی

اکوبورس: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، طی نشستی خبری در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، آغاز همکاری با بورس انرژی به منظور جذب نقدینگی بازار در قالب گواهی سپرده کالایی نفت را اعلام کرد.

۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ ادامه مطلب

ضرورت افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در صنعت نفت برای استفاده از فرصت‌های بازار سرمایه

اکوبورس: مدیرعامل بورس انرژی ایران اظهار کرد: صنعت نفت صنعت پیشران اقتصاد کشور است و با توجه به پیچیدگی، گستردگی و تنوع نیازهای این صنعت، شرکت ملی نفت باید تامین مالی از طریق بازار سرمایه را به صورت فرايندی مستمر و نه مقطعی مورد توجه قرار دهد.

۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ادامه مطلب

ابلاغ دستورالعمل معاملات آتی به بورس انرژی ایران

اکوبورس: هیات ‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار دستورالعمل اجرایی معاملات بازار آتی در بورس انرژی ایران را تصویب کرد تا از این رهگذر سرمایه‌گذاران امکان معامله روی ابزارهای مالی در حوزه حامل‌های انرژی را داشته‌ باشند.

۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!