صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۱:۰۰ ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

تولید نفت اوپک 310 هزار بشکه در روز افزایش یافت

اکوبورس: اوپک در ماه گذشته میلادی ۲۸.۹۸ میلیون بشکه در روز تولید داشت که ۳۱۰ هزار بشکه بیشتر از ماه ژوئن بود.
تولید نفت اوپک 310 هزار بشکه در روز افزایش یافت

به گزارش اکوبورس به نقل از رویترز، نظرسنجی از اقتصاددان‌ها در روز دوشنبه نشان می‌داد اوپک 310 هزار بشکه در روز نفت بیشتری در ماه ژوئیه تولید کرده تا بتواند جبران کاهش تولید نیجریه و لیبی را کرده باشد.

اوپک در ماه گذشته میلادی 28.98 میلیون بشکه در روز تولید داشت که 310 هزار بشکه بیشتر از ماه ژوئن بود.

این ارقام نشان می‌دهد اعضای اوپک 60 درصد از افزایش تولیدی را که در قرارداد اوپک پلاس تصویب کرده بودند عملی کرده‌اند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد حدود 240 هزار بشکه از این 310 هزار بشکه افزایش تولید از سوی 10 عضو اوپک انجام‌شده است و 150 هزار بشکه در روز آن متعلق به عربستان است. اما این کشور هنوز هم تا هدف تولید خود فاصله دارد. امارات، کویت و عراق هم تولید خود را افزایش داده‌اند.

هدف اوپک پلاس افزایش 412 هزار بشکه‌ای تولید در ماه گذشته میلادی بود که تنها 310 هزار بشکه در روز آن محقق شده‌است. این ائتلاف در حال لغو کامل قرارداد کاهش تولیدی است که در اوج همه‌گیری کرونا در 2020 تصویب‌شده بود، اما بسیاری از اعضا نتوانسته‌اند به سهمیه‌های خود برای افزایش تولید برسند.

رویترز این نظرسنجی را در آستانه اجلاس اوپک پلاس در سوم ماه اوت برگزار کرده‌است. این ائتلاف قرار است سطح جدید تولید برای ماه سپتامبر را اعلام کند. آن‌هم در شرایطی که آمریکا تلاش می‌کند افزایش تولید نفت را جهت پایین آوردن قیمت آن تشویق کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ماه گذشته از عربستان دیدار کرد اما نتوانست به هیچ قراردادی برای افزایش تولید اوپک برسد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

طلای جهانی این هفته به کجا می‌رسد؟

اکوبورس: بازار طلا بار دیگر در قلمروی نسبتاً خنثی مانده و حمایت حدود ۱۷۵۰ دلار را حفظ کرده است و احساسات متفاوت در میان تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین استریت به هیچ نوع شکست در هفته آینده اشاره نمی‌کند.

۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

چرا صنعت خودروسازی ایران برای روس‌ها جذاب شد؟

اکوبورس: صنعت خودروسازی ایران که تجربه فعالیت چندین ساله زیر بار تحریم‌ها را دارد اکنون به نقطه امیدی برای روس‌ها تبدیل شده است که شرکای اروپایی‌شان یک‌شبه چمدان‌های خود را بستند و از این کشور رفتند.

۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

نقش‌آفرینی و شتاب بخشیدن به رشد اقتصاد ملی با انتخاب کاندید اصلح

اکوبورس: عضو هیئت مدیره اتحادیه ایران و اتاق بازرگانی ایران و رئیس اسبق اتحادیه کشوری در خصوص انتخابات هیات مدیره اتحادیه طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف تهران گفت: انتخابات در پیش رو به علت جایگاه هیات مدیره اتحادیه‌، در صیانت و پاسداری از حقوق صنفی، اهمیت و حساسیت ویژه ای دارد.

۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!