صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۱:۴۲ ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

دبیر کل اوپک درگذشت

اکوبورس: محمد سانوسی بارکیندو، دبیر کل اوپک در سن ۶۳ سالگی درگذشت.
دبیر کل اوپک درگذشت

به گزارش اکوبورس به نقل از وزارت نفت، محمد سانوسی بارکیندو، حدود ساعت ۱۱ شب ۵ ژوئیه ۲۰۲۲ در سن ۶۳ سالگی درگذشت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت روز پنج‌شنبه ۲ ژوئن سال ۲۰۱۶ در ۱۶۹ مین نشست خود، محمد بارکیندو، نماینده نیجریه را به عنوان دبیرکل این سازمان انتخاب کرد. محمد بارکیندو برای مدت ۳ سال جایگزین عبدالله سالم البدری از کشور لیبی شده بود.

بارکیندو سیاستمدار اهل نیجریه متولد سال ۱۹۴۴ میلادی بود، وی در سال ۱۹۸۱ میلادی موفق به دریافت لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه احمدو بلو در شهر زاریا نیجریه شد، وی همچنین مدرک فوق لیسانس اقتصاد نفت از دانشگاه آکسفورد انگلیس و دکترای افتخاری علوم از دانشگاه فناوری مادبیو آداما نیجریه داشت.

اعضای اوپک در کنفرانس ویژه این سازمان که دوشنبه، ۱۳ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ برگزار شد بر سر انتخاب هیثم الغیص، به عنوان دبیرکل این سازمان به اجماع رسیدند.

هیثم الغیص، نماینده پیشین کویت در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، مدیر اجرایی چند زبانه صنعت نفت و گاز است که بیش از ۳۰ سال تجربه بین‌المللی دارد. وی در بخش فروش و بازاریابی بین‌المللی نفت و گاز و توسعه تجارت فعالیت کرده و با تصدی سمت‌های کلیدی در کویت، پکن و لندن تجربه منطقه‌ای و بین‌المللی به دست آورده است.

همچنین وی تجربه هدایت گروه‌های پیشرو بین‌المللی و منطقه‌ای و دانش و تجربه فراوانی در زمینه تحقیقات بازار و چند سمت در نهادهای کلیدی اوپک و کمیته‌های میان‌دولتی داشته است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

صادرات غیرنفتی 28 درصد رشد کرد

اکوبورس: در یک سال فعالیت دولت سیزدهم از مرداد 1400 تا مرداد 1401 صادرات غیرنفتی کشور به بیش از 47 میلیارد دلار رسید که براین اساس صادرات غیرنفتی کشور رشد 28 درصدی داشته است.

۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

افزایش ۶۴ درصدی درآمدهای صادرات گاز

اکوبورس: اکوبورس: مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: ارتقا جایگاه ایران در زمینه تجارت گاز با ثبت رکورد بالاترین میزان فروش میعانات گازی و افزایش ۶۴ درصدی درآمدهای صادرات گاز در دولت سیزدهم محقق شد.

۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

همه گزینه‌ها برای تامین بنزین

اکوبورس: مدیر عامل اسبق شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: استفاده از ظرفیت پالایشگاه‌های فراسرزمینی هم می‌تواند یک راه‌حل باشد، اما بنده توصیه نمی‌کنم. زمانی که این امکان را داریم با اقدامات بدوی مصرف را کم کنیم چرا باید تولید اضافه در سرزمین و فراسرزمین داشته باشیم، باید مصرف را کاهش دهیم و عدم مصرف بهترین منبع تامین انرژی است.

۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!