صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۰:۱۷ ۱۴۰۱/۰۴/۱۵
وزیر نیرو مطرح کرد

توسعه همکاری‌های ایران و آذربایجان در حوزه آب و برق

اکوبورس: وزیر نیرو گفت: در سفر به جمهوری آذربایجان توسعه روابط همکاری دو کشور در حوزه آب و برق پیگیری می شود.
توسعه همکاری‌های ایران و آذربایجان در حوزه آب و برق

به گزارش اکوبورس به نقل ازعلی اکبر محرابیان سه شنبه شب به منظور دیدار با مقام‌های بلندپایه جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرد.

وزیر نیرو گفت: این سفر در راستای توسعه روابط همکاری دو کشور در حوزه آب و برق و پیگیری مصوبات دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان انجام می‌شود.

محرابیان گفت: در زمینه برق سنکرون‌سازی برق سه کشور ایران، آذربایجان و روسیه و در حوزه آب نیز بهره‌برداری از سد‌های خداآفرین و قیزقلعه‌سی با کشور آذربایجان همکاری داریم که در این سفر به رفع موانع و تسریع این پروژه‌ها خواهیم پرداخت.

دیدار با «الهام علی اف» رئیس جمهور، «شاهین مصطفی‌یف» معاون نخست وزیر و «پرویز شهبازوف» وزیر انرژی آذربایجان از جمله برنامه‌های مهم وزیر نیرو در این سفر یک روزه به باکو است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

صادرات غیرنفتی 28 درصد رشد کرد

اکوبورس: در یک سال فعالیت دولت سیزدهم از مرداد 1400 تا مرداد 1401 صادرات غیرنفتی کشور به بیش از 47 میلیارد دلار رسید که براین اساس صادرات غیرنفتی کشور رشد 28 درصدی داشته است.

۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

افزایش ۶۴ درصدی درآمدهای صادرات گاز

اکوبورس: اکوبورس: مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: ارتقا جایگاه ایران در زمینه تجارت گاز با ثبت رکورد بالاترین میزان فروش میعانات گازی و افزایش ۶۴ درصدی درآمدهای صادرات گاز در دولت سیزدهم محقق شد.

۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

همه گزینه‌ها برای تامین بنزین

اکوبورس: مدیر عامل اسبق شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: استفاده از ظرفیت پالایشگاه‌های فراسرزمینی هم می‌تواند یک راه‌حل باشد، اما بنده توصیه نمی‌کنم. زمانی که این امکان را داریم با اقدامات بدوی مصرف را کم کنیم چرا باید تولید اضافه در سرزمین و فراسرزمین داشته باشیم، باید مصرف را کاهش دهیم و عدم مصرف بهترین منبع تامین انرژی است.

۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!