صفحه نخست »» اقتصادی »» بانک و بیمه ۱۱:۲۴ ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
آقای صالح آبادی:

پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات ودیعه مسکن تصویب شد

اکوبورس: رئیس کل بانک مرکزی گفت: دیروز در شورای پول و اعتبار پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات ودیعه مسکن تصویب شد.
پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات ودیعه مسکن تصویب شد

به گزارش اکوبورس به نقل ازآقای صالح آبادی گفت: با توجه به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد، حواله‌‎جات در سامانه نیما به خوبی پوشش داده می‌شوند و بنابر درخواست صراف‌ها از هفته گذشته، امکان انجام معاملات ارزی به صورت توافقی بین صادرکنندگان و صرافی‌ها فراهم شد.

رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید: همچنین از دیروز امکان انجام این معاملات به صورت توافقی در بازار متشکل ارزی هم فراهم شد، پس با این تسهیلگری پیش بینی آرامش بیشتری در بازار ارز می‌شود.

به گفته او، با توجه به قانون بودجه امسال تسهیلاتی مانند ازدواج، ودیعه مسکن و فرزند آوری جزو اولویت‌های پرداختی در نظام بانکی است. دیروز در شورای پول و اعتبار پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات ودیعه مسکن تصویب شد به صورتی که در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، کلان شهر‌ها ۷۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است؛ براساس اولویت‌های دولت، پرداخت این تسهیلات ضرورت دارد.

بیشتر بخوانید:

وام ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان شد

دیروز آقای صحابی معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفته بود: از ابتدای امسال تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ تعداد ۱۹۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در مجموع به مبلغ ۲۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از سوی شبکه بانکی پرداخت شده است، که از نظر مبلغی بیش از ۷۱ درصد و از نظر تعدادی ۸.۵ درصد رشد داشتیم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

چرا بانک مرکزی اقدامی برای توسعه گواهی امضای دیجیتال نکرده است؟

اکوبورس: رئیس کمیته دانش‌بنیان اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی گفت که کدام شرکت ها متولی اجرا و پیاده سازی گواهی امضای دیجیتال در بانک مرکزی بوده و ارتباط مالی آنها با بانک مرکزی چگونه است.

۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ادامه مطلب

رقابت تنگاتنگ بین مرکز آمار و بانک مرکزی برای ارائه آمار مسکن در تهران

اکوبورس: در حالی که باید ماهانه معاونت مسکن و ساختمان اقدام به ارائه گزارش از روند قیمتی مسکن ارائه دهد، اما در این بین دستگاه‌های دیگر از جمله مرکز آمار و همچنین بانک مرکزی اقدام به ارائه گزارش گرانی می‌کنند.

۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!