صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۴:۴۱ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷

۱۰ درصد مصرف برق شهر تهران مربوط به ادارات است

اکوبورس: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: ادارات باید از ساعت ۱۳، به صورت الزامی سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند.
۱۰ درصد مصرف برق شهر تهران مربوط به ادارات است

به گزارش اکوبورس به نقل ازآقای کامبیز ناظریان گفت: پیک شبکه برق شهر تهران دیروز به عدد ۴ هزار و ۲۰۹ مگاوات افزایش پیدا کرد که در مقایسه با پارسال، حدود ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

او گفت: بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران، تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهاد‌های عمومی غیردولتی، بانک‌ها و حتی نیرو‌های مسلح، الزاماً باید مصرف خود را نسبت به پارسال ۳۰ درصد و در ساعات تعطیلی، نسبت به زمان فعالیت در طول روز نیز، ۶۰ درصد کاهش دهند. تمامی ادارات شهر تهران مجهز به کنتور هوشمند هستند و وضعیت انرژی آن‌ها به صورت مستمر رصد می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ می‌گوید: هم اکنون ۱۰ درصد مصرف برق شهر تهران مربوط به ادارات است و اجرای این طرح، می‌تواند در مدیریت مصرف تاثیرگذار باشد. ادارات می‌توانند با کنترل وضعیت سیستم‌های سرمایشی، نسبت به کنترل وضعیت بار اقدام کرده و از ساعت ۱۳، به صورت الزامی باید سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند و اگر نیاز به مصرف بیشتر برق دارند، باید از مولد‌های خودتامین استفاده شود.

امروز ۱۰ سازمان و اداره بزرگ شهر تهران، از طرف شرکت توزیع برق تهران هشدار قطعی برق دریافت کردند و درصورت رعایت نکردن مصرف انرژی، اسامی آن‌ها طبق وعده وزیر نیرو، به صورت شفاف منتشر خواهد شد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بازار 23 میلیارد دلاری و سهم 0.8 درصدی پلتفرم‌های آنلاین

اکوبورس: اسنپ اکسپرس نخستین گزارش تحلیلی خود از بازار کالاهای سوپرمارکتی ایران در سال ۱۴۰۰ را طی مراسمی رسمی ارائه کرد که براساس آن اندازه بازار این کالاها بیش از 620 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!