صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۰:۵۱ ۱۴۰۱/۰۳/۰۳

عربستان دنبال توافق جدید تولید نفت با اوپک پلاس است

اکوبورس: وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.
عربستان دنبال توافق جدید تولید نفت با اوپک پلاس است

به گزارش اکوبورس به نقل ازمهر عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.

وزیر انرژی عربستان در بیانیه‌ای به فایننشال تایمز افزود: با توجه به ابهامات موجود در بازار، هنوز برای تعیین اینکه توافق جدید چگونه خواهد بود، خیلی زود است، اما او تاکید کرد که اگر اوپک پلاس تولید را افزایش دهد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان همچنین تاکید کرد که جهان باید ارزش اتحاد تولیدکنندگان نفت را بداند.

شایان ذکر است که اوپک پلاس به توافق سال ۲۰۲۰ خود پایبند بود که بر اساس آن اعضای این ائتلاف مجموع تولید را هر ماه به میزان ۴۳۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌دهند. از سوی دیگر وزیر انرژی عربستان افزایش قیمت جهانی بنزین را ناشی از کمبود ظرفیت پالایشی و مالیات جهانی دانست.

وی گفت: آنچه قیمت‌ها را در بازار تعیین می‌کند ظرفیت پالایشگاه‌ها و نحوه افزایش تولید آن‌ها است، چرا که جهان حدود ۴ میلیون بشکه از ظرفیت پالایشی خود را از دست داده است که از ابتدای بحران کرونا ۲.۷ میلیون بشکه از این میزان بوده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

صادرات غیرنفتی 28 درصد رشد کرد

اکوبورس: در یک سال فعالیت دولت سیزدهم از مرداد 1400 تا مرداد 1401 صادرات غیرنفتی کشور به بیش از 47 میلیارد دلار رسید که براین اساس صادرات غیرنفتی کشور رشد 28 درصدی داشته است.

۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

افزایش ۶۴ درصدی درآمدهای صادرات گاز

اکوبورس: اکوبورس: مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: ارتقا جایگاه ایران در زمینه تجارت گاز با ثبت رکورد بالاترین میزان فروش میعانات گازی و افزایش ۶۴ درصدی درآمدهای صادرات گاز در دولت سیزدهم محقق شد.

۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب

همه گزینه‌ها برای تامین بنزین

اکوبورس: مدیر عامل اسبق شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: استفاده از ظرفیت پالایشگاه‌های فراسرزمینی هم می‌تواند یک راه‌حل باشد، اما بنده توصیه نمی‌کنم. زمانی که این امکان را داریم با اقدامات بدوی مصرف را کم کنیم چرا باید تولید اضافه در سرزمین و فراسرزمین داشته باشیم، باید مصرف را کاهش دهیم و عدم مصرف بهترین منبع تامین انرژی است.

۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!