صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۰:۵۱ ۱۴۰۱/۰۳/۰۳

عربستان دنبال توافق جدید تولید نفت با اوپک پلاس است

اکوبورس: وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.
عربستان دنبال توافق جدید تولید نفت با اوپک پلاس است

به گزارش اکوبورس به نقل ازمهر عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت عربستان امیدوار است به توافق جدید با اوپک پلاس برسد تا جایگزین توافق فعلی شود که سه ماه دیگر منقضی می‌شود.

وزیر انرژی عربستان در بیانیه‌ای به فایننشال تایمز افزود: با توجه به ابهامات موجود در بازار، هنوز برای تعیین اینکه توافق جدید چگونه خواهد بود، خیلی زود است، اما او تاکید کرد که اگر اوپک پلاس تولید را افزایش دهد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان همچنین تاکید کرد که جهان باید ارزش اتحاد تولیدکنندگان نفت را بداند.

شایان ذکر است که اوپک پلاس به توافق سال ۲۰۲۰ خود پایبند بود که بر اساس آن اعضای این ائتلاف مجموع تولید را هر ماه به میزان ۴۳۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌دهند. از سوی دیگر وزیر انرژی عربستان افزایش قیمت جهانی بنزین را ناشی از کمبود ظرفیت پالایشی و مالیات جهانی دانست.

وی گفت: آنچه قیمت‌ها را در بازار تعیین می‌کند ظرفیت پالایشگاه‌ها و نحوه افزایش تولید آن‌ها است، چرا که جهان حدود ۴ میلیون بشکه از ظرفیت پالایشی خود را از دست داده است که از ابتدای بحران کرونا ۲.۷ میلیون بشکه از این میزان بوده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

گاز به ورودی زابل رسید

اکوبورس: مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: عملیات تست و تزریق گاز خط لوله زاهدان تا زابل به اتمام رسید و گاز وارد ایستگاه کنترل فشار شهر زابل شد.

۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!