صفحه نخست » بورس بانک و بیمه ۱۰:۴۵ ۱۳۹۷/۰۸/۰۱

خلاصه بازار سهام ایران در آخرین روز مهرماه

خلاصه بازار سهام ایران در آخرین روز مهرماه

به گزارش اکوبورس آخرین روز مهرماه برای بورس اوراق بهادار تهران آن چنان خوشایند نبود. شاخص کل این بازار با کاهش 1659 واحدی به رقم 187778 واحد رسید. ارزش کل معاملات در این بازار حدود 1177 میلیارد تومان بود و بیشتر از  3.24 میلیارد سهم در بین معامله گران داد و ستد شد. شاخص کل هم وزن هم با کاهش 371 واحدی به 28941 واحد رسید که در قیاس با شاخص کل نشان دهنده ی همراهی سهم های بزرگ بازار در گروه هایی مانند بانکی ها، پالایشی ها و خودرویی ها  با این جو روانی منفی می باشد هرچند نباید از صف های خرید نمادهای پارس و های وب که از همان دقایق اولیه بازار ایجاد شدند و تا آخر هم ادامه داشتند چشم پوشی کرد. در این بازار پتروشیمی پارس با 321 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وبملت و شبندر به ترتیب با 289 و 178 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل این بازار داشتند.

شاخص ایفکس بازار فرابورس ایران نیز با کاهش جزیی حدود 9 واحدی به 2102 واحد رسید. در این بازار بیش از 973 میلیون سهم به ارزش 692 میلیارد تومان معامله شد. هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین تاثیر مثبت و پتروشیمی مارون و ذوب آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ایفکس داشتند.

بسیاری از تحلیلگران علت اصلی منفی شدن بازار را گزارش های شش ماهه ی بسیار محتاطانه ی بسیاری از سهم های بزرگ می دانند که باعث دل زدگی سرمایه گذاران نسبت به این سهم ها و جو روانی منفی نسبت به کل بازار می شود.

محمدحسین جعفری تحلیلگر بازار سرمایه

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

چه شرکت‌هایی در لیست عرضه اولیه بورس هستند؟

اکوبورس: نخستین نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس تهران در سال ۹۸ روز گذشته برگزار شد. در این نشست علی صحرایی با تشریح عملکرد بازار سرمایه در سال ۹۷ به مهم‌ترین‌ برنامه‌های شرکت بورس در سال پیش‌رو اشاره کرد.

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

نرخ سود بانکی در سال ۹۸ چگونه تعیین می‌شود؟

اکوبورس: مشاور سابق بانک جهانی و استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، معتقد است عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران از سوی آمریکا از ماه جولای سال جاری (اواسط تابستان) به صورت جدی تاثیر خود را بر اقتصاد ایران، از جمله صادرات و بازارهای داخلی مانند بازار ارز می‌‎گذارد.

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی

اکوبورس: یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تشریح راهکارهای افزایش بازدهی سرمایه‌های کوچک در بازارهایی غیر از دلار و سکه گفت: مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی امکان‌پذیر است.

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.