صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۷:۳۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی؛

هما پرواز چارتری ندارد

اکوبورس: مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این شرکت ۲۹ هواپیمای فعال دارد، گفت: ۳۸۰ صندلی به صندلی‌های هما در نوروز ۹۸ افزوده می‌شود.
هما پرواز چارتری ندارد

به گزارش اکوبورس، فرزانه شرفبافی در حاشیه افتتاح آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این آشیانه در فرودگاه امام خمینی (ره) برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای برد متوسط است که به زودی از آن بهره‌برداری دائمی خواهیم کرد.

وی با اشاره به افزایش تعداد هواپیماهای ATR در ایران‌ایر گفت: یکی از سه آشیانه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهرآباد را به تعمیر و نگهداری هواپیماهای ATR اختصاص می‌دهیم. همچنین یکی از آشیانه‌های ایرباس در فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل می‌شود.

به گفته شرفبافی، این آشیانه سه ماه پیش تحویل قطعی شد و سیستم اطفای حریق آن نیز نصب شده است. امروز اولین هواپیمای مورد تعمیر که هواپیمای ایرباس «براوو ولف» هما است وارد آشیانه شماره ۲ شد تا تعمیر شود. در این آشیانه، تعمیرات سبک و نیمه‌سنگین انجام خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌ایر یادآور شد: با افتتاح این آشیانه در فرودگاه امام خمینی (ره)، یک تیک‌آف لندینگ(نشست و برخاست) اضافه هواپیمای خالی از مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) که هزینه‌های زیادی بر دوش هما می‌گذاشت، حذف می‌شود که تا پیش از افتتاح این آشیانه، سالانه ۵۰ نشست و برخاست غیراختصاری میان این دو فرودگاه انجام می‌شد.

شرفبافی درباره اقدامات هما در سفرهای تعطیلات نوروزی گفت: ۳۸۰ صندلی در نوروز ۹۸ به مجموع صندلی‌های هما افزوده خواهد شد؛ ضمن اینکه به دلیل تحریم‌ها که برخی فرودگاه‌های اروپایی، مانع انجام پروازهای برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی شده بودند، این پروازها در نوروز ۹۸ بر عهده شرکت هما گذاشته خواهد شد.

وی در خصوص زیان انباشته هما افزود: زیان انباشته ایران‌ایر سالانه افزایش می‌یابد که به نرخ ارز محاسباتی پایان هر سال محاسبه می شود. در سال جاری میزان مطالبات هما توسط بازرس قانونی این شرکت هواپیمایی، احصاء شد که با نقد شدن آنها، می‌توانیم بخشی از زیان انباشته را پوشش دهیم. بخشی دیگر نیز با کمک مالی دولت تسویه می‌شود اما قرار نیست مبلغ زیان انباشته اعلام شود.

مدیرعامل ایران‌ایر با تأکید بر اینکه ۲۹ فروند هواپیمای فعال در هما داریم، اظهار داشت: ایران‌ایر و همه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مشکل تأمین قطعات را دارند.

شرفبافی درباره فروش چارتری در هما گفت: ایران‌ایر پرواز چارتری ندارد و سیستم فروش هما، به‌روزترین و کارآمدترین سیستم فروش بلیت است که اخیراً نیز اپلیکیشن موبایلی را راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی در پاسخ به پرسش مهر درباره بدهی این شرکت به صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: بدهی ما با این صندوق هنوز تسویه نشده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.