صفحه نخست » تحلیل ها ۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

خلاصه بازار سهام ایران در تاریخ 29 مهرماه

خلاصه بازار سهام ایران در تاریخ 29 مهرماه

به گزارش اکوبورس بازار سهام ایران روز خود را با غلبه شدت عرضه ها بر میزان تقاضا شروع کرد اما این روند دیری نپایید و بعد از حدود یک ساعت بازار به تعادل رسید و بسیاری از سهم های شاخص ساز سبز پوش شدند، هرچند در اواخر بازار دوباره بر میزان عرضه بعضی از سهم ها افزوده شد، همچنین بیشترین حجم معاملات در بازار امروز مربوط به گروه های بانکی و محصولات شیمیایی بود.

در بورس اوراق بهادار تهران، میزان شاخص کل این بازار با افزایش 862 واحدی به 189438 رسید. نمادهای تاپیکو و پارسان بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند به طوری که به ترتیب باعث  افزایش 324 و 204 واحدی میزان شاخص کل شدند، هرچند کاهش جزیی میزان شاخص کل هم وزن این بازار نشانه ای از فضای کاهشی نسبی بسیاری از سهم های کوچک و متوسط این بازرا بود. ارزش معاملات امروز در این بازار بالغ بر 1207 میلیارد تومان می شد به طوری که بیشتر از 3.26 میلیارد سهم در بین سرمایه گذاران رد و بدل شد.

فرابورس ایران نیز امروز افزایش جزیی را در میزان شاخص ایفکس خود تجربه کرد و به عدد 2111 واحد رسید. ارزش معاملات امروز این بازار به 541 میلیارد تومان رسید و بالغ بر 926 میلیون سهم مهامله شد، همچنین نمادهای میدکو و هرمز بیشترین تاثیر را میزان شاخص ایفکس داشتند.

محمدحسین جعفری تحلیلگر بازار سرمایه

برچسب ها
اخبار مرتبط

نرخ سود بانکی در سال ۹۸ چگونه تعیین می‌شود؟

اکوبورس: مشاور سابق بانک جهانی و استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، معتقد است عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران از سوی آمریکا از ماه جولای سال جاری (اواسط تابستان) به صورت جدی تاثیر خود را بر اقتصاد ایران، از جمله صادرات و بازارهای داخلی مانند بازار ارز می‌‎گذارد.

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی

اکوبورس: یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تشریح راهکارهای افزایش بازدهی سرمایه‌های کوچک در بازارهایی غیر از دلار و سکه گفت: مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی امکان‌پذیر است.

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

احتمال افزایش سودآوری شرکت‌های صادراتی در سال ۹۸

اکوبورس: محمدمهدی بحرالعلوم، کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه چشم‌انداز سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ تفاوت‌هایی دارد، گفت: استنباط من این است که ما در نیمه اول سال جدید شرایط خوبی داشته باشیم اما در نیمه دوم لازم است معادلات بازار مجددا رصد شود و شرایط قابل پیش‌بینی نیست.

۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.