صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۸:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
معاون شهردار تهران:

عمر مفید آسفالت ۱۰سال است

اکوبورس: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه عمر مفید آسفالت های تولیدی کارخانه های شهرداری تهران ۱۰ سال است، گفت: برای افزایش عمر آسفالت به استفاده از زیرسازی بتنی روی آورده ایم.
عمر مفید آسفالت ۱۰سال است

به گزارش اکوبورس، ، ایرج معزی در حاشیه افتتاحیه دهمین نمایشگاه قیر، آسفالت، سیمان و مشتقات وابسته در جمع خبرنگاران گفت: یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در شهر تهران، آسفالت است و قیر نیز یکی از مهمترین مواد اولیه تولید آسفالت به شمار می رود که اهمیت استفاده از فناوری های نوین در تولید این محصولات را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که آسفالت با کیفیت مناسب را در اختیار شهروندان تهرانی قرار دهیم، گفت: از همین رو از تکنولوژی های جدید در تولید قیر آسفالت استفاده می کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: سالانه یک میلیون تن آسفالت در شهر تهران مصرف می کنیم که بخش بزرگی از منبع تامین این میزان آسفالت کارخانه های اختصاصی شهرداری تهران و بخشی دیگر از کارخانه های خصوصی برآورد می شود.

معاون شهردار تهران عمر مفید آسفالت های مصرفی در سطح شهر را ۱۰ سال عنوان کرد و افزود: اما برای رسیدن به این میزان عمر مفید نیاز به اصلاح زیرسازی برخی معابر شهری داریم.

معزی تصریح کرد: قیمت قیر در سال جاری افزایش یافت به همین دلیل برای کاهش مصرف قیر به استفاده از تکنولوژی های جدید در زیرسازی معابر روآورده ایم که نمونه آن استفاده از بتن در زیرسازی بخش انتهایی بزرگراه صیاد شیرازی در تهران است اما تاکنون در سطح شهر تهران رویه بتونی برای معابر نداشته ایم.

وی در پاسخ به پرسش مهر درباره محل تامین قیر مصرفی در شهرداری تهران گفت: برخی از قیر مورد نیاز را از بورس کالا و بخشی دیگر را خریداری می کنیم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.