صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

افزایش ۲۲۷ درصدی ریزش‌های جوی

اکوبورس: ارتفاع کل ریزش های جوی از اول مهر تا ۲۱ بهمن سال آبی ۹۸-۹۷ بالغ بر ۱۵۲.۲ میلیمتر است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ( ۴۶.۵ میلیمتر) ۲۲۷.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.
افزایش ۲۲۷ درصدی ریزش‌های جوی

به گزارش اکوبورس، ارتفاع کل ریزش های جوی از اول مهر تا ۲۱ بهمن سال آبی ۹۸-۹۷ بالغ بر ۱۵۲.۲ میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت ( ۱۲۶.۸ میلیمتر) ۲۰ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته ( ۴۶.۵ میلیمتر) ۲۲۷.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. این در حالی است که حجم بارش اول مهر تا ۲۱ بهمن معادل ۲۵۰.۸۳ میلیارد مترمکعب است.

میزان بارش تجمعی از اول تا ۲۱ بهمن ماه سال آبی ۹۸-۹۷ در حوضه دریای خزر معادل ۴۵.۶ میلی متر، خلیج فارس و دریای عمان ۴۵.۸ میلیمتر، دریاچه ارومیه ۵۳ میلیمتر، فلات مرکزی ۱۰.۴ میلیمتر، مرزی شرق ۷.۴ میلیمتر، قره قوم ۲۱.۹ میلیمتر و میزان بارندگی تجمعی سال جاری آبی کل  کشور معادل ۲۴.۹ میلیمتر بود که نسبت به سال گذشته آبی که میزان بارش تجمعی ۷ میلیمتر بوده است، شاهد افزایش ۱۷.۹ میلیمتری هستیم. 

تا ساعت ۱۸.۳۰ روز ۲۱ بهمن ماه سال جاری آبی،  بیشترین بارندگی تجمعی در ایستگاه تله زنگ استان خوزستان و در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با رقم ۱۰۲۷.۶ میلیمتر و کمترین میزان بارندگی نیز برای استان کرمان و سیستان و بلوچستان است که هیچ بارندگی در ایستگاه های اندازه گیری این دو استان ثبت نشده است. 

هر چند برآیند میزان بارندگی های کشور رقم مثبت و امیدوارکننده ای را نشان می دهد، اما نباید فراموش کرد که ایران همواره دارای اقلیمی گرم و خشک بوده و مدیریت منابع آبی همواره یکی از چالش های مهم کشور به شمار می رود. به این ترتیب صرفه جویی در مصرف آب مقوله ای غیرقابل اجتناب و ضروری است. 

منبع: مهر

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.