صفحه نخست »» شرکتها ۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به اقتصاد

ارائه تسهیلات به بازگردانندگان ارز

اکوبورس: مدیرعامل بانک توسعه صادرات از ارائه تسهیلات به صادرکنندگانی خبر داد که ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی باز می‌گردانند
ارائه تسهیلات به بازگردانندگان ارز

به گزارش اکوبورس ، علی صالح‌آبادی اشاره به ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به اقتصاد کشور گفت:­ ­سالانه ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم که اگر حتی فروش نفت به صفر برسد با ارز حاصل از این صادرات غیر نفتی می‌توانیم ارز مورد نیاز برای واردات کشور را تامین کنیم.
وی افزود:­ این بانک برای کسانی که ارز خود را به چرخه اقتصادی باز می‌گردانند تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی ۱۱ تا ۱۲ درصد در نظر گرفته و این صادر کنندگان در اولویت دریافت تسهیلات هستند.

صالح آبادی اضافه کرد:​­ همچنین در قالب بسته خدماتی ارائه خدماتی از جمله تسهیلات ریالی، ­ ارائه ضمانتنامه‌های ارزی و ریالی و گشایش ال سی برای مشتریان خاص که ارز حاصل از صادرات را برمی گردانند با تخفیف نرخ و با سرعت بیشتری برای این شرکت‌های صادر کننده انجام می‌شود.
وی گفت:​ از ابتدای امسال ارز غیر نفتی که از طریق صرافی بانک توسعه صادرات به چرخه اقتصادی بازگشته است معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال گذشته معادل ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.
صالح آبادی با بیان اینکه بانک توسعه صادرات و صرافی وابسته به آن، ­ عرضه ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را نیز انجام می‌دهد اظهار داشت: ­­هیچ ثبت سفارشی نداریم که به دلیل­­خرید ارز در صف مانده باشد و همه تقاضای ارز ما تأمین شده است.
وی گفت:­ با تجهیز منابع ارزی و ریالی از ابتدای امسال، ­ ۵۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های صادر کننده داده شده­­که این تسهیلات در مقایسه با سال گذشته ۵۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات­­ افزود:​ این تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی ۱۱ تا ۱۴ درصد ارائه شده و ۷۱ درصد آن‌ها باید برای بحث سرمایه در گردش و ۲۹ درصد برای طرح‌های سرمایه‌گذاری بوده است.
صالح آبادی ادامه داد: ­­امسال توجه به شرکت‌های دانش بنیان که صادرات دارند در اولویت قرار داشته و از ابتدای سال ۹۵۰ میلیارد ریال به این شرکت‌ها تسهیلات پرداخت شده است.
وی گفت:​ منابع بانک توسعه صادرات از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی از ۱۷۰۰ میلیارد تومان سال گذشته به ۲۲۰۰ میلیارد تومان رسیده و معادل ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اضافه کرد:­­ همچنین امسال ۵ هزار میلیارد ریال خط اعتباری از بانک مرکزی دریافت کرده‌ایم.
منبع: صدا وسیما
برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.