صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۰۸:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

خودروهای پیش‌فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده شود

اکوبورس: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خودروهای پیش‌فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده شود و بابت تاخیر نیز به طور حتم سود مشارکت به مردم تعلق گیرد.
خودروهای پیش‌فروشی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده شود

به گزارش اکوبورس، عباس تابش در جمع خبرنگاران، از افتتاح چهار طرح صنعتی در لرستان با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۰۰ نفر خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به نوسانات قیمت خودرو در کشور و اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه، عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان حمایت، وظیفه خود را به نحو احسن در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان انجام می دهد.

معاون وزیر صمت، بیان داشت: در این راستا تاکید و ابلاغ کرده ایم که تمام خودروهای پیش فروشی با قراردادهای قطعی باید به قیمت قبل به مردم تحویل داده شود و بابت تاخیرهایی که وجود دارد به طور حتم سود مشارکت به مردم تعلق گیرد و جریمه تاخیر نیز به مردم و کسانی که خودرو خریداری کرده اند پرداخت شود.

تابش با بیان اینکه به طور قطع تمام خودروهای غیر مشمولی که در ماه تحویل و سررسید حواله آنها قیمت بر روی سایت داشته اند باید بر اساس آن خودرو را به مردم را تحویل بدهند، گفت: امیدواریم با تدابیر سازمان حمایت بتوانیم حقوق مصرف کنندگان را ایفا کنیم.

وی، بیان داشت: خودروسازان باید ۸۰ درصد تولید خود را برای تعهداتشان تخصیص بدهند، امروز افزایش تولید را در هر دو خودروساز کشور داریم و نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه در روز تولید این خودروسازها افزایش پیدا کرده است، بازرسین ما در هر دو خودروسازی کشور مستقر هستند تا این تعهد عملیاتی شود، ما سعی خواهیم کرد در حداقل زمان ممکن حقوق مردم را پرداخت کنیم و خودروسازان نیز مکلف هستند در این رابطه همکاری داشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه پیش‌فروش‌های صورت گرفته از شهریور سال آینده بوده و هیچ تداخلی با ایفای تعهدات خودروسازان ندارد و حجم آن بسیار کم است، افزود: ما این امر را رصد می کنیم و قاعدتا این تولید و عرضه چون بعد از شهریور ماه سال ۹۸ است مردم دغدغه‌ای در رابطه با تعهدات خودروسازان نداشته باشند.

تابش در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع قیمت مرغ در کشور، بیان داشت: سازمان حمایت در این رابطه به عنوان ناظر اجرای تصمیمات ستاد تنظیم بازار و مدافع حقوق مصرف‌کنندگان ۲۵ قلم کالایی که مشمول قیمت‌گذاری هستند را از مبداء تا مقصد نظارت می کند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.