وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
اکوبورس: وزیر راه و شهرسازی گفت: برای رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های کشور اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در بودجه ۹۸ پیش‌بینی شده است.
پیش‌بینی اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد تومانی برای رفع نقاط حادثه‌خیز کشور

به گزارش اکوبورس، محمد اسلامی در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که در نقطه صفر مرزی پایانه خسروی برگزار شد، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز ایران در اوج اقتدار است و در چهلمین سال پیروزی از انقلاب شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای هستیم که با ایمان راسخ و مقاومت مردم به دست آمده است.

وی افزود: دشمن با جنگ روانی و اقتصادی که برای مردم ما ایجاد کرده است تنها به دنبال روی کار آوردن نظام سلطه و خاتمه دادن به انقلاب اسلامی است و در چهار دهه گذشته انواع جریان‌های مخرب برای کشور به وجود آورده است اما در چهلمین سال انقلاب مشاهده می‌کنیم تمام این اقدامات با شکست مواجه شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه بیان داشت: مرزی بودن کرمانشاه یک فرصت طلایی برای شکوفایی اقتصادی استان است که باید به نحو ارزشمندی از آن استفاده کرد و در همین راستا توسعه ترانزیت صادرات و تبادلات تجاری و جذب سرمایه‌گذار خارجی در اولویت ما است و با ایجاد قابلیت در مرز به دنبال توسعه آن هستیم.

وی تصریح کرد: معتقد هستم در نقاط مرزی باید فرصت سرمایه‌گذاری را ایجاد کنیم به گونه‌ای که کالاهای صادراتی باید با بسته‌بندی فاخر صادر شود و از صادرات فله‌ای جلوگیری کرد و از این طریق می توان فرصت فرآوری در مرزها را ایجاد و موجب اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده شد.

اسلامی با بیان اینکه برای پایداری بازارهای صادراتی باید نظام کنترلی استاندارد داشته باشیم و برندسازی کنیم، گفت: نگاه به مرزها تنها به عنوان یک گذرگاه ما را به جایی نمی‌رساند و باید با ایجاد ظرفیت‌سازی و روی کار آوردن بخش خصوصی در مرز تغییر و تحول ایجاد کرد.

وی ادامه داد: دولت بضاعت و توانایی برای برطرف کردن تمام مطالبات را ندارد و باید بخش خصوصی را پای کار آورد و برنامه‌های سرمایه‌گذاری را پشتیبانی کرد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای رفع نقاط حادثه‌خیر در جاده‌های کشور پیشنهاد ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در لایحه بودجه ۹۸ پیش‌بینی شده است تا این نقاط رفع شوند.

نظر شما: