صفحه نخست »» بازار ارز و طلا ۱۷:۳۱ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
ریزش حجم معاملات در بازار جهانی سهام؛

دلار از طلا سبقت گرفت

اکوبورس: سیگنال‌های مثبت از احتمال حصول توافق در مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا با تقویت شاخص دلار و کاهش تقاضا برای ذخایر امن مانند طلا همراه شد و اونس طلای جهانی روز گذشته ۶ دلار کاهش یافت.
دلار از طلا سبقت گرفت

به گزارش اکوبورس، گمانه‌زنی‌های مثبت از روند مذاکرات تجاری آمریکا و چین، همراه با خبر احتمال لغو تعرفه‌ها میان دو غول اقتصادی جهان سبب کاهش تقاضا برای دارایی‌های امن نظیر طلا شد. اونس که هفته گذشته به بالاترین سطح 9 ماهه خود رسیده بود با کاهش استقبال مواجه شد و از سوی دیگر کاهش ریسک و نااطمینانی در فضای بازارها، توجه معاملات را به سوی ذخیره دلاری جلب کرد.

شاخص دلار در برابر ین ژاپن به پشتوانه داده‌های مثبت بازار کار آمریکا به بالاترین سطح یک هفته گذشته نزدیک شد.

با ارائه گزارش فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی، نشانه‌های مثبتی از تداوم سیر صعودی اقتصاد آمریکا آشکار کرد و توانست رویکرد منفی بازار نسبت به توقف رشد تدریجی فدرال رزرو را تغییر دهد. همچنین انتظار می‌رود فدرال رزرو به لطف نگرانی در مورد رشد جهانی اقتصادی به‌ویژه در چین و اروپا، نرخ بهره را امسال ثابت نگه دارد.

بازارهای مالی چین تحت‌تاثیر تعطیلات سال نو چینی و مذاکرات تجاری با آمریکا مسیر صعودی را تجربه کردند. در حالی که چین هم تعهد داده تا حداقل میزان خرید سویا از آمریکا را یک میلیون تن افزایش دهد.

با فرا رسیدن سال نوی چینی به‌طور طبیعی تقاضای طلای فیزیکی در این کشور را افزایش می‌دهد، اما افت خرید جواهرات در هند، اثر این فاکتور را خنثی کرد.

شاخص نااطمینانی سیاسی بلومبرگ پس از سال ۲۰۱۶ میلادی بار دیگر به بالای سطح ۳۰۰ واحدی صعود کرد. این شاخص با ثبت عدد ۳۵۰ واحدی رکورد ۱۲ سال اخیر را جابه‌جا کرد.

نهایتاً این عوامل در کنار عوامل دیگر دست به دست هم دادند تا اونس طلا در بازار جهانی در مقابل شاخص دلار عقب‌نشینی کند.

برچسب ها ارز ، دلار ، طلا ،
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.