صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۷:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
یک مقام مسئول بنیاد مستضعفان تشریح کرد:

کارنامه منتخب بنیاد مستضعفان در پروژه‌های عمرانی و صنعت ساخت و ساز

مدیر عامل شرکت عمران و مسکن ایران وابسته به بنیاد مستضعفان به مناسبت 40 سالگی به تببین نقش این نهاد در صنعت ساخت و ساز و عوامل تاثیرگذار در صنعت پرداخت.
کارنامه منتخب بنیاد مستضعفان در پروژه‌های عمرانی و صنعت ساخت و ساز

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط بنیاد مستضعفان، مجتبی کمیلی با اشاره به رسالت مهم این نهاد در محرومیت‌زدایی یادآور شد: در دوره جدید مدیریتی فعالیت های محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان با اجرای پروژه‌های منحصر به فردی مانند طرح آبادانی و پیشرفت منطقه‌ای که اخیرا دامنه اجرای طرح بعد از قلعه گنج به ۹ منطقه دیگر افزایش یافته، پرداخت وام‌های کم‌بهره و یارانه‌ای برای کارآفرینی و اشتغالزایی در روستاها، حمایت از مادران کم‌برخودار باردار و شیرده در مناطق محروم کشور، تامین مسکن خانواد‌ه‌های دارای بیش از دو معلول و غیره بیش از گذشته در حوزه ایجاد معیشت پایدار و رسیدگی به مستضعفان تلاش می‌کند.

وی افزود: این نهاد انقلابی بدون برخورداری از بودجه دولتی ضمن مدیریت بهره‌ور و استفاده بهینه منابع در شرکت‌های اقتصادی وابسته هزینه پروژه‌های محرومیت‌زدایی و طرح های حمایتی اجرایی خود را تامین می‌کند.

وی افزود: یکی از رشته فعالیت‌های اقتصادی فعال که پشتیبان بخشی از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی و آبادانی و پیشرفت مناطق کم‌برخوردار کشور در بنیاد است، سرمایه‌گذاری بهره‌ور در تولید مسکن و صنعت ساخت و ساز می‌باشد که جزو ماموریت‌های عمده شرکت‌های 9 گانه هلدینگ عمران و مسکن بنیاد مستضعفان با رعایت اصول موضوعه ابلاغی بنیاد محسوب شده و با قوت در حال اجرا است.

کمیلی تشریح کرد: شرکت‌های فعال بنیاد مستضعفان در این حوزه هریک دارای سوابق درخشان و کم‌نظیری هستند به طوری که این گروه از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان افتخار آن را داشته‌اند تا برخی ازپروزه های تاثیرگذار ملی و تولیدات مطرح صنعت ساخت و ساز در سطح کشور را به عنوان برند این رشته فعالیت به نام خود ثبت کنند.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن ایران در ادامه بخشی از اهم دستاوردها و کارنامه 40 ساله گروه عمران و مسکن بنیاد مستضعفان را برشمرد و گفت: انتقال تکنولوژی GFRC و GRG یا همان نمای پیش ساخته به داخل کشور و بومی‌سازی آن با ایجاد کارخانجات تولیدی و به کارگیری هنر ایرانی و اسلامی در نگارگری که نه تنها موجب اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در صنعت ساخت و ساز شده بلکه با این اقدام بنیاد مستضعفان امروزه کشور ما راهکاری برای انطباق تکنولوژی نوین با معماری إیرانی اسلامی فراهم کرده تا مجددا تاریخ پر افتخار توانایی‌های معماری کشور توسط نسل مبتکر و مهندسان هنرمند ایران در منطقه و حتی جهان احیا شود.

وی ادامه داد: احداث تصفیه‌خانه مدرن در شهرک صنعتی کاوه با به کارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا که با هدف حداکثر صرفه جویی در مصرف آب و انتقال آن به چرخه صنعت منطقه دشت ساوه که به دلیل مشکلات جوی دچار تنش‌های آبی است و خود این پروژه به تنهایی یک پروژه الگویی برای صنایع منطقه در حوزه کنترل و صرفه‌جویی منابع آبی محدود منطقه محسوب شده است.

وی بیان کرد: تکمیل چرخه تولید واحد های مسکونی و تجاری و اداری با احیای کارخانه ایران چوب که تقریبا به مدت 10 سال تعطیل شده بود، این مجموعه با هدف إیجاد اشتغال و احداث به روزترین تکنولوژی تولید مبلمان داخلی واحدهای عمرانی احیا شد.

وی افزود: از جمله خطوط تولید و و تکنولوژی‌های به کار گرفته شده در این واحد نمونه تولیدی در استان قزوین می‌توان به تولید به روزترین خط رنگ چوب در خاورمیانه با تفکیک بیش از یک میلیون رنگ و تولید ورق‌های‌های گلس برای مصرف در صنایع تولیدات چوبی، کابینت، میز و... به عنوان مکمل چرخه تولید در صنعت ساخت و ساز، تولید واحدهای مسکونی پیش ساخته چوبی و... اشاره داشت که خوشبختانه همزمان با رشد پروژه‌های ملی اجرا شده توسط این کارخانه توان اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایران چوب به عنوان یک برند مطرح و باکیفیت روز به روز در حال افزایش است و حتی از طریق همین شرکت طرح‌هایی در زمینه دستیابی و انتقال تکنولوژی روز دنیا به صنعت کشور صورت گرفته است که به عنوان نمونه می‌توان به تولید مبلمان منزل و اداری با آخرین تکنولوژی مورد تایید کشور ایتالیا اشاره داشت.

کمیلی افزود: طراحی و اجرای اولین باشگاه ساحلی ویژه بانوان با استانداردهای بین المللی در کشور برخوردار از امکانات ویژه در منطقه توریستی نمک آبرود دقیقا بر اساس شان بانوان با رعایت کامل مسایل فرهنگی ناب نظام از دیگر توانمندی‌های این حوزه است.

وی گفت: طراحی و ساخت پروژه‌های مالکیت زمانی در شهرهای هدف توریستی کشور به منظور سهولت در انجام سفرها زیارتی و سیاحتی و همچنین امکان اقامت برای همه اقشار جامعه به منظور رونق صنعت توریست و افزایش امکان سکونت برای همه أقشار جامعه که با روشی کاملا ابتکار و امکان انتقال مالکیت زمانی در شهرهای هدف برای اولین بار در کشور برنامه‌ریزی شده است.

کمیلی افزود: طراحی و ساخت مسکن حداقلی با همه امکانات و بهترین کیفیت به منظور استفاده حداکثری از سطح زیربنا که به عنوان نمونه می توان به پروژه نمونه 800 واحدی واوان در منطقه حاشیه‌ای جنوب کلان شهر تهران اشاره داشت که تعاریف جدید از کیفیت و قیمت تمام شده را در منطقه اجرای پروژه برای بازار مصرف واحدهای مسکونی ارایه داده است.

وی بیان کرد: همکاری و مشارکت در بهسازی و بازسازی بافت فرسوده همگام با سیاست‌های إبلاغی از سوی وزارت مسکن و شهرسازی در شهرهای هدف که از جمله پروژه‌های منحصر به فرد و جسورانه شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان در شهرستان محسوب می‌شود که از دیر باز شروع شده و به صورت مستمر در دستور کار پروژه‌های تعریف شده شرکتها در حال برنامه‌ریزی و اجرا است و به عنوان نمونه می‌توان به اجرای پروژه بازسازی بافت فرسوده شهرستان مراغه اشاره داشت.

وی گفت: این پروژه در سایه همدلی و همکاری چند جانبه شهرداری مراغه و همه سازمان‌های دولتی منطقه و به همت شرکت‌های وابسته به هلدینگ عمران و مسکن ایران امروزه به عنوان یک پروژه ملی موفق شناخته می‌شود.

کمیلی بیان کرد: طراحی و ساخت بیش از ١٤ میلیون متر مربع ساختمان در أغلب استانهای کشور که امروزه برخی از این پروژه ها به عنوان برند ساخت و ساز کیفیت و طراحی معماری در کشور محسوب میشود از ان جمله میتوان به مجتمع مسکونی اوین، برجهای ونک پارک، مجتمع تجاری ایثار شیراز، هتل پارسیان کرمانشاه، هتل صفاییه یزد، مجتمع تجاری ایرانیان، شهرک های "خانه" در سراسر کشور ، برج های مسکونی مهستان و غیره اشاره کرد.

کمیلی اضافه کرد: هر چند که شرکت‌های وابسته به هلدینگ عمران و مسکن ایران در بنیاد مستضعفان افتخار آن را دارند که بر اساس قوانین کسب و کار کشور اداره و مدیریت بهینه برند شرکت‌ها و منابع در اختیار خود را با هدف پشتیبانی بخشی از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی نهاد انقلابی بنیاد مستضعفان در سراسر کشور را بر عهده بگیرند ولی واقعیت این است که بر خلاف همه شرکت‌های فعال این صنعت علاوه بر قوانین مصوب کشور اصول موضوعه رسالت‌های بنیاد نیز خط و مشی خاصی را برای شرکت‌های بنیاد ترسیم می‌کند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.