صفحه نخست »» مسکن و عمران ۱۵:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
معاون وزیر راه مطرح کرد:

اجرای ۶۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور طی سال ۹۸

اکوبورس: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۰۰ کیلومتر آزادراه در دست اقدام داریم که امیدواریم به بهره‌برداری برسد.
اجرای ۶۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور طی سال ۹۸

به گزارش اکوبورس، خیراله خادمی امروز سه شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی آزادراه کرمانشاه- حمیل که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد،  با بیان اینکه در سال های ۹۶ و ۹۷ کارهای بسیار بزرگی در زمینه پروژه‌های ریلی انجام شده، اظهار داشت: سه هزار و ۲۹۵ کیلومتر پروژه ریلی در کشور در حال اجرا است.

وی افزود: ۹۷۰ کیلومتر از این پروژه ها آماده شده که بخشی از آن به بهره‌برداری رسیده و بخشی دیگر تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته خادمی یکی از مهمترین اقدامات انجام شده اتصال مرکز استان کرمانشاه به شبکه‌های ریلی است. البته این پروژه‌ها تا مرز خسروی همچنان ادامه دارد و جزو پروژه‌هایی بوده که قرارداد آن منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ساخت راه های روستایی خاطرنشان کرد: در بخش آزادراهی نیز اقدامات بسیار بزرگ انجام شده و تاکنون یک هزار و ۱۶۷ کیلومتر بزرگراه در حال اجرا داریم که پیشرفت فیزیکی آنان بالای ۵۰ درصد است همچنین شرایط برای اقدامات بزرگراهی در سال آینده وجود دارد.

خادمی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم ۳۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان سهم دولت به این پروژه ها اختصاص یافته گفت: ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه در سال ۹۸ در دست اقدام داریم که امیدواریم به بهره‌برداری برسد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی امسال ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه نوسازی شده و البته همچنان حرکت آزاد راه سازی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۲۲۱ کیلومتر قرارداد سرمایه‌گذاری در دست داریم، بیان کرد: ۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز در حال اجرا است و سالانه یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر از پروژه های بزرگراهی تکمیل و به شبکه های بزرگراهی  تحویل می شود.

خادمی خاطر نشان کرد: آزاد راه بیستون کرمانشاه- حمیل به عنوان گلوگاهی منطقه ای مطرح است که امیدواریم با بهره‌برداری آن شرایط ترافیکی منطقه بهبود یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طول مسیر مشهد- تهران تا کرمانشاه به صورت آزادراه یا بزرگراه است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها

اکوبورس: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب

مسکن کارگران باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی باشد

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه اگر کارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث کارگری کاهش می‌یابد گفت: برای حل مشکل مسکن کارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن ارزان قیمت برود.

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!