صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۲:۳۸ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
پیشه ور :

کشاورز می کارد و دلال درو می کند!

اکوبورس: رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: خوداتکایی دانه های روغنی مستلزم کشت قراردادی است تا بدانیم برای سال آتی چقدر تولید داریم.
کشاورز می کارد و دلال درو می کند!

به گزارش اکوبورس به نقل ازقاسم پیشه ور رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: خوداتکایی دانه‌های روغنی نیازمند کشت قراردادی است تا قبل از کشت بدانیم برای سال آتی چقدر محصول تولید کنیم.

او ادامه داد: برای دستیابی به اهداف خوداتکایی پس از انعقاد قرارداد بین کشاورز و شرکت، کود، سم و بذر مورد نیاز کشاورزان باید تامین شود. در پایان محصول تولیدی کشاورزان را خریداری می‌کنند.

پیشه ور گفت: اعتقاد ما بر آن است که کشاورز می‌کارد و دلال درو می‌کند. کشاورز مطمئن است با کشت قراردادی محصول روی دستش نمی‌ماند چرا که برای تحقق این هدف و اجرای کشت قراردادی، قیمت‌ها از سال قبل باید مشخص شود.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ادامه داد: اعتبار بخشی پروانه‌های کشاورزان یکی از وظایف نظام صنفی است که اعتبار سنجی پروانه‌های نظام صنفی مرجع خوبی خواهد بود چرا که در شرایط فعلی آمار‌ها خود اظهاری است که امیدواریم در سال آینده محقق شود.

این مقام مسئول گفت: با اجرای کشت قراردادی می‌توان پیش بینی راجع به عملکرد در واحد سطح داشت که به آمار واقعی نزدیک است، اما مشروط بر اینکه تمامی کشاورزان اطلاعات در سامانه بارگذاری می‌شوند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی ادامه داد: در مواقعی که پرتقال و سیب پای درخت می‌ماند که دلال با کمترین قیمت خریداری و با بالاترین نرخ عرضه می‌کنند.

پیشه ور در پایان گفت: در شرایط فعلی نمی‌دانیم چه تعداد از کشاورزان برای سال آینده می‌خواهند دانه روغنی بکارند و آمار اعلامی خوداظهاری است که در تصمیم گیری‌ها ما را دچار مشکل می‌کند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

رشد تقاضای جهانی برای برق رکورد زد

اکوبورس: آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق شش درصد در سال ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۱۵۰۰ تراوات ساعت رسید که بزرگترین رشد درصدی از زمان احیای اقتصادی از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۱۰ و بزرگترین رشد ثبت شده تاکنون بود.

۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ادامه مطلب

نقش مثبت روسیه در GECF و اوپک‌پلاس زمینه همگرایی مسکو- تهران/ تشریح محورهای همکاری‌های ایران و روسیه در انرژی

اکوبورس: تقویت و توسعه مناسبات و همکاری‌های دوجانبه با روسیه ظرفیت قابل توجهی را برای کشور در راستای تأمین منافع ملی و همچنین کاستن از شدت تحریم‌ها و کارزار فشار حداکثری آمریکا فراهم می‌کند.

۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ادامه مطلب

تابستانی خاموش در راه است؟

اکوبورس: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: از هم اکنون برنامه‌ریزی برای پیک سال آینده آغاز شده است و تمام تلاش وزارت نیرو این است که تابستان بدون مشکل سپری شود.

۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!