صفحه نخست »» اجتماعی ۱۲:۰۰ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

تهیه ۲۰ عنوان محتوای آموزشی برای دوره پیش‌دبستانی

اکوبورس: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تهیه و تایید ۲۰ عنوان محتوای آموزشی برای دوره پیش از دبستان خبر داد و گفت: بنای تولید متمرکز محتوای پیش از دبستان نداریم. در تلاشیم به تنوعی از محتواهای آموزشی برسیم که با نظارت سازمان تهیه شده باشد.
تهیه ۲۰ عنوان محتوای آموزشی برای دوره پیش‌دبستانی

به گزارش اکوبورس به نقل ازحسن ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند تولید محتوای دوره پیش از دبستان اظهار کرد: این کار اکنون در دست انجام است. کمیته‌ای را در سازمان تحت عنوان «کمیته تدوین محتوای آموزشی دوره پیش دبستان» تشکیل دادیم که هم دوره پیش دبستان و هم مهدکودک‌ها را دربرمی‌گیرد.  

وی افزود: البته برای مهدکودک‌ها تهیه محتوا با محوریت آموزش خانواده بوده و در دوره پیش دبستان که به پایه اول ابتدایی نزدیک‌تر می‌شود بُعد آموزشی محتوا پررنگ‌تر شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اعلام فراخوانی به استان‌ها برای ارسال محتواهای تولید شده در این حوزه اظهار کرد: درخواست کردیم استان‌های مختلف که در سال‌های گذشته برنامه و محتوایی تولید کرده‌اند، آنها را برای ما ارسال کنند که در کمیته مذکور، اعتباریابی و ارزشیابی شد و تعداد ۲۰ عنوان از میان برنامه‌های درسی که استان‌ها تولید کرده بودند انتخاب و در برخی تغییراتی ایجاد کردیم.

ملکی ادامه داد: به این ترتیب آن محتواها به بسته‌های تربیت و یادگیری مناسبت‌تری تبدیل شدند که به استان‌ها ارسال شدند که اکنون در مراکز استفاده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برنامه‌هایی برای نظارت بر ارائه محتوای ارسالی داریم اظهار کرد: کارشناسان ما برای نظارت به استان‌ها سفر و از مراکز بازدید می‌کنند تا ببینند ۲۰ عنوانی که انتخاب و ارسال کرده‌ایم چه وضعیتی دارند و چگونه تدریس می‌شوند.  

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تاکید بر اینکه بنای تولید متمرکز محتوای پیش از دبستان نداریم گفت: در تلاشیم به تنوعی از محتواهای آموزشی برسیم که با نظارت سازمان تهیه شده باشد. در واقع ما استانداردها را تولید می‌کنیم و بر اساس آن گروه‌ها و استان‌ها تولید محتوا می‌کنند که در اینجا ارزیابی می‌شود. ممکن است چندین محتوای تایید شده داشته باشیم و به مراکز اعلام کنیم که از هرکدام مایل بودند استفاده کنند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

دانشجویان کارشناسی حداقل ۵ هفته آموزش حضوری خواهند دید

اکوبورس: رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه امتحانات نیمسال آینده تحصیلی در تمامی مقاطع حضوری خواهد بود، گفت: حداقل‌هایی که رؤسا و معاونان دانشگاه‌ها برای ازسرگیری آموزش حضوری دانشگاه‌ها در نیمسال آتی بر آن تاکید داشتند، ازسرگیری آموزش حضوری کامل برای دانشجویان مقطع دکتری، حداقل ۱۰ هفته آموزش حضوری برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و حداقل ۵ هفته آموزش حضوری برای دانشجویان کارشناسی بود.

۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ادامه مطلب

رتبه ششم ایران در آلودگی هوای غرب آسیا

اکوبورس: رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ایران در رتبه ششم آلودگی هوای غرب آسیا است، ‌ گفت: همچنین ایران در بین ۱۰۶ کشور دنیا رتبه ۲۳ شاخص کیفیت هوا را داشته و تهران در میان سایر پایتخت‌های جهان رتبه نوزدهم غلظت ذرات معلق PM۲.۵ را به خود اختصاص داده است.

۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!