صفحه نخست » شرکتها ۱۷:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵

فرایند جوانگرایی در بنیاد مستضعفان در قالب طرح جوانان مستعد

اکوبورس: بنیاد مستضعفان در قالب طرحی باعنوان «جوانان مستعد» استفاده از نخبگان علمی و جوانان واجد شرایط در شرکت‌های زیرمجموعه، هلدینگ‌ها و ستاد این بنیاد را در دستور کار قرار داده است و تاکنون ۳۹ نفر از این جوانان در هیئت مدیره شرکت‌های بنیاد بکارگیری شده اند.
فرایند جوانگرایی در بنیاد مستضعفان در قالب طرح جوانان مستعد

به گزارش اکوبورس به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، پس از سال ۹۴ و تغییرات مدیریتی در بنیاد مستضعفان پروژه‌ای به منظور استفاده از جوانان در شرکت‌ها، هلدینگ‌ها و بخش‌های مختلف ستاد بنیاد مستضعفان با عنوان بکارگیری جوانان مستعد آغاز شد. این طرح اهدافی، چون جانشین پروری و استفاده از هرچه بیشتر از جوانان در گروه بنیاد را پیگیری می‌کرد.

فرایند جوانگرایی در بنیاد مستضعفان در قالب طرح جوانان مستعد
 

بر اساس این گزارش برای اجرای این طرح، کمیته‌ای با عنوان «کمیته شناسایی، جذب و بکارگیری جوانان مستعد» متشکل از برخی معاونان و مدیران بنیاد مستضعفان مسئولیت شناسایی جوانان صاحب صلاحیت برای بکارگیری در گروه بنیاد را برعهده گرفت. در فاصله سال‌های ۹۴ تا ۹۷ با برگزاری ۲۰ جلسه برای انتخاب افراد واجد شرایط برگزار شد.

بر اساس مصوبات این کمیته افراد واجد شرایط باید حداکثر ۳۵ سال سن برای مدرک کارشناسی ارشد و ۴۰ سال برای مدرک دکتری باشند و دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور و دارای معدل بالاتر از ۱۷ در اولویت گزینش قرار گرفتند.

این کمیته دوره‌هایی را نیز برای آموزش جوانان منتجب در کمیته جذب مشخص کرد و در نهایت ۸ گروه ۲۰ نفره برای آموزش معرفی و دوره‌های آموزشی آغاز شد. در سال ۹۵ سه گروه، در سال ۹۶ سه گروه و در سال ۹۷ دو گروه در دوره‌های بازآموزی در نظر گرفته شده شرکت کردند و جمعه ۱۵۰۰ نفر – ساعت بازآموزی برای این ۸ گروه انتخاب شد. از ابتدای شروع برگزاتری دوره‌های بازآموزی تاکنون ۳۹ نفر از این جوانان در هیئت مدیره شرکت‌های گروه بنیاد بکارگیری شدند. برخی دیگر از این جوانان نیز در اتاق فکر برخی مجموعه‌های وابسته به بنیاد مستضعفان از جمله بنیاد علوی، بانک سینا، هلدینگ پایا صنعت سینا، موسسه دانشمند، پژوهشکده تاریخ معاصر و شرکت مالی و سرمایه گذاری سینا بکارگیری شده اند.

از جمله دوره‌های در نظر گرفته شده برای جوانان مستعد گروه بنیاد می‌توان به خلاقیت و کارآفرینی دانش بنیان، مباحث حقوقی و قوانین ناظر بر بنیاد، بازاریابی و تجارت و برگزاری دوره‌های اخلاق اداری و فرهنگ سازمانی می‌توان اشاره کرد.
برچسب ها
اخبار مرتبط

بانک توسعه تعاون با کاهش هزینه عملیاتی به متوسط کارآیی و اثربخشی مطلوب سازمانی دست‌یافته است

اکوبورس: امیر میرشفیعی رئیس اداره برنامه‌ریزی و مدیریت عملکرد صبح امروز در کارگاه آموزشی دوروزه مدیران ستادی و استانی ضمن تحلیل عوامل موثر بر متوسط کار آیی و اثربخشی بانک، این شاخص‌ها را از مناظر مالی، مشتری گرایانه، رشد و یادگیری و فرآیندهای عملیاتی بررسی کرد.

۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

بررسی راهکارهای توسعه همکاری های دو جانبه در جلسه مشترک ارتباطات زیرساخت و پست بانک

اکوبورس: به منظور توسعه همکاری های فی مابین پست بانک ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای فعالیت های این بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه ict جلسه مشترک هیئت مدیره در پست بانک ایران تشکیل شد.

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

گام بلند زیست محیطی ذوب آهن اصفهان

اکوبورس: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور ،در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «رونق تولید» نام گذاری شده،حفظ تولید فعلی و ارتقاء آن را با رعایت کلیه استانداردهای مختلف هدف قرار داده است.

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

انضباط مالی محور اعتماد بانکها به واحدهای تولیدی

اکوبورس: صالح آبادی گفت: تلاش بانک توسعه صادرات ایران تداوم حفظ تولید صادرات محور و ارائه خدمات این بانک در شکل های مختلف آن اعم از سرمایه در گردش، تامین مالی طرح توسعه، تخصیص تسهیلات با نرخ های مصوب، کمک به نقل و انتقالات ارزی از طریق صرافی توسعه صادرات است.

۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.