صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۳:۱۰ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
نوروزی مطرح کرد؛

افتتاح یک باند از آزاد راه تهران - شمال تا پایان سال

اکوبورس: حیدر نوروزی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه استان تهران از لحاظ حمل و نقلی در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: حمل و نقل در استان تهران بسیار مهم و در اولویت است، چرا که به دلیل پایتخت بودن از نظر سیاست و اقتصاد در مسیر بسیار مهمی قرار دارد. او ادامه داد: در طول سه سال گذشته اتفاقات بسیار بزرگ و مهمی در حوزه حمل و نقلی در استان تهران رخ داده و ما در این بخش شاهد گونه‌های بسیار زیادی در حوزه ح
افتتاح یک باند از آزاد راه تهران - شمال تا پایان سال

به گزارش اکوبورس به نقل ازمدیر کل راهداری و حمل و نقل استان تهران اظهار کرد: بسیاری از مسافران که از سمت غرب کشور قصد تردد به شرق کشور را دارند، می‌توانند از طریق کنار گذر جنوب تهران وارد آزادراه حرم تا حرم شوند و با این اقدام ترافیک غرب به شرق کشور کاهش می‌یابد.

نوروزی با تاکید بر اینکه هنوز به صورت کامل بسیاری از مسافران این مسیر مزایای این مسیر را به صورت کامل درک نکرده اند، افزود: بسیاری از مردم این محور را می‌شناسند و در صورتی که فردی قصد دارد از زنجان یا تبریز به سمت مشهد یا سمنان سفر کنند با استفاده از آزاد راه غدیر شاهد تردد روان خواهند بود. این پروژه یکی از مهم ترین آزاد راه‌های حمل و نقلی در استان تهران به شمار می‌رود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان تهران با اشاره به پروژه دیگر این استان هم اشاره کرد و گفت: یکی از محور‌هایی که همواره شاهد بار ترافیکی بسیار سنگین بوده مسیر تهران - کرج است که به طور متوسط روزانه ۲۲۰ هزار وسیله نقلیه تردد می کند.

او افزود: با ادامه تکمیل آزاد راه همت - کرج بخش مهمی از بار ترافیکی در آزاد راه به کرج ختم می‌شود و این پروژه در بحث جابه جایی بار و مسافر نقش بسیار مهمی را توانسته ایفا کند.

نوروزی اظهار کرد: به طور قطع با اتصال این آزاد راه به کمربندی شمال کرج و در ادامه به کرج - قزوین به طور قطع آزاد راه همت تاثیر بسیار فوق العاده‌ای در ترافیک تهران کرج خواهد گذاشت.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل استان تهران در ادامه به آزاد راه تهران - شمال هم اشاره کرد و گفت: پیش از افتتاح قطعه اول همواره شاهد ترافیک‌های ۵ تا ۶ درمسیر چالوس بودیم، اما با افتتاح قطعه اول که به شهرستانک ختم می‌شود ما شاهد کاهش بار ترافیکی بسیاری در این مسیر هستیم.

او یادآور شد: با افتتاح یک باند از قطعه دوم در آزاد راه تهران - شمال تا پایان سال مسیر تهران - شمال بسیار کاهش می یابد و بار ترافیکی کمتر خواهد شد.

نوروزی در پایان تصریح کرد: افتتاح سه پروژه بزرگ تهران از جمله آزاد راه غدیر، آزاد راه همت و تهران - شمال بار ترافیکی را بسیار کاهش می دهد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

جاده چالوس به خاطره‌ها می‌پیوندد؟

اکوبورس: جاده چالوس یکی از محورهایی است که هر ایرانی از آن خاطره‌ای دارد، خاطره‌ای به عمر ۸۸ سال و حالا در روزهایی مقارن با زمان راه اندازی این محور قدیمی و تاریخی است، کارشناسان و مسئولان بر این باورند که باید هر چه سریعتر برای حفظ و بقای آن فکری کنند تا مانند مسیرهای کوهستانی مشابه در دنیا به موزه تبدیل شود نه اینکه به خاطره‌ها بپیوندند.

۱۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ادامه مطلب

جزئیات پروتکل‌های سختگیرانه پروازی برای جلوگیری از ورود امیکرون

اکوبورس: رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که پروتکل‌های سختگیرانه‌تری برای جلوگیری و پیشگیری از ورود امیکرون در نظر گرفته‌ایم که شامل ممنوعیت‌های پروازی، چک کردن کارت واکسن و تست PCR مسافران است اما برای پروازهای داخلی هنوز پروتکلی ابلاغ نشده است.

۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!