صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۲:۴۸ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
علیزاده خبر داد؛

صدور برگ تشخیص مالیاتی برای واحدهای مسکونی خالی

اکوبورس: معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی گفت: هر واحد مسکونی در طی یک سال شمسی بیش از ۱۲۰ روز خالی بماند، مشمول جرایم مالیاتی ماده ۵۴ می شود.
صدور برگ تشخیص مالیاتی برای واحدهای مسکونی خالی

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی در خصوص صدور برگ تشخیص مالیاتی از دی ماه برای واحد‌های مسکونی اظهار کرد: به موجب مفاد ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم هر واحد مسکونی در طی یک سال شمسی بیش از ۱۲۰ روز خالی بماند به عنوان خانه خالی محسوب می‌شود و مشمول جرایم مالیاتی ماده ۵۴ می شود.
 

او بیان کرد: ملاک و معیار تشخیص خانه‌های خالی سامانه، املاک اسکان است و خروجی که از این سامانه به سامانه سازمان امور مالیاتی ارسال می‌شود به این صورت است که، اگر واحد‌های مسکونی بیش از ۱۲۰ روز در طی سال، خالی از سکنه باشند، به عنوان خانه خالی معرفی می‌کنند و براساس آن، با فرآیندی در نظام مالیاتی کشور، مکانیزم‌های لازم ایجاد شده و برای مالکین این خانه ها، برگه‌های مطالبه مالیات ارسال خواهد شد.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این پرسش چه تعداد برگه‌های مطالبه مالیاتی را دریافت خواهند کرد؟، گفت: در حال حاضر، چون هنوز سامانه املاک اسکان در حال تکمیل محتوای داده اطلاعات خود هست و هنوز خروجی از این سامانه از طریق وب سایتی که باید با سامانه سازمان امور مالیاتی برقرار شود و واحد‌های مسکونی خالی از سکنه را اعلام کند ما اطلاعاتی را در این خصوص دریافت نکردیم.

او بیان کرد: با توجه به اعلام وزارت مسکن و شهرسازی مهلت درج اطلاعات مالکین و ساکنین املاک و اسکان که باید به سامانه املاک و اسکان مراجع کنند و کد پستی و مشخصات محل سکونت خود را اعلام کنند و به کد پستی خود ارسال کنند تا مهر ماه تمدید شد و بعد از مهرماه اطلاعات تکمیل می‌شود و به سازمان امور مالیاتی می‌رسد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

جزئیات جدید از طرح مسکن سازی با تهاتر نفت/کدام کشور منابع می دهد؟

اکوبورس: در حالی که یکی از طرح های وزارت راه و شهرسازی، تأمین مالی ساخت و ساز مسکن بر اساس تهاتر نفت است، اما کارشناسان اقتصادی بر سر بهینه بودن این روش تأمین مالی با یکدیگر توافق ندارند.

۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ادامه مطلب

در هیچ کشوری دولت‌ها همه کاره پروژه‌های عمرانی نیستند/ اکنون به سرمایه گذار نیازمندیم

اکوبورس: میرکاظمی گفت: هیج جای دنیا اینطور نیست که همه کار‌های عمرانی را دولت انجام دهد؛ در نتیجه باید با مشارکت و همکاری، بخش خصوصی پروژه‌های عمرانی را به جلو ببریم.

۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ادامه مطلب

افتتاح یک باند از آزاد راه تهران - شمال تا پایان سال

اکوبورس: حیدر نوروزی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه استان تهران از لحاظ حمل و نقلی در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: حمل و نقل در استان تهران بسیار مهم و در اولویت است، چرا که به دلیل پایتخت بودن از نظر سیاست و اقتصاد در مسیر بسیار مهمی قرار دارد. او ادامه داد: در طول سه سال گذشته اتفاقات بسیار بزرگ و مهمی در حوزه حمل و نقلی در استان تهران رخ داده و ما در این بخش شاهد گونه‌های بسیار زیادی در حوزه ح

۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ادامه مطلب

خرید قطعات اصلی و بازسازی ناوگان مترو

اکوبورس: مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: پیگیر تسریع در انجام رده‌های تعمیراتی ناوگان، به ویژه رده‌های تعمیراتی سبک به منظور افزایش قابلیت اطمینان بیشتر ناوگان برای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ هستیم.

۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!