صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۲:۴۱ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱

مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن امشب به پایان می رسد؟

اکوبورس: یک مقام مسئول گفت: مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن امشب به اتمام می‌رسد و ما پیشنهاد تمدید مهلت ثبت نام را تا آذر ماه داده بودیم اما ستاد ملی مقابله با کرونا فعلا آن را تصویب نکرده است.
مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن امشب به پایان می رسد؟

به گزارش اکوبورس به نقل ازمحمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سامانه ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تا پایان امشب باز است، گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان وام ودیعه مسکن تا پایان شهریور ماه بوده، ما پیشنهاد تمدید مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان را تا آذر ماه داده بودیم که هنوز به تصویب نرسیده است.

او ادامه داد: در صورتی‌ که این مصوبه به تصویب برسد، مجدداً سایت در دسترس قرار خواهد گرفت.

محمود زاده با بیان اینکه بیش‌ از ۳۴۰ هزار نفر تاکنون به سیستم بانکی معرفی شده است، توضیح داد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی ثبت‌نام‌ کرده‌اند. براین اساس حدود ۳۴۰ هزار متقاضی مدارک خود را بارگذاری و ۱۷ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کرده‌اند.

او با بیان اینکه سایت ثبت‌نام ودیعه مسکن باز است و متقاضیان مشکلی در ثبت‌نام ندارند و در سایت تنها انتخاب محل بانک و شعبه برخی از بانک‌ها دچار مشکل شده که این مشکل هم از سمت بانک مرکزی بوده است، اظهار کرد: معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درحال رایزنی برای رفع این مشکل است، اما متقاضیان می‌توانند همچنان در این سامانه ثبت‌نام کنند.

محمود زاده تاکید کرد: طی یکی دو روز آینده تمدید ثبت نام وام ودیعه مسکن تا آذر ماه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی خواهد شد و البته در این بین مستاجران نگران تمدید مهلت ثبت نام نباشند.

این مقام مسئول بیان کرد: در زمان تمدید ثبت نام مجدد وام ودیعه مسکن برای متقاضیانی که در نیمه دوم امسال قرارداد منعقد کنند، تمهیداتی را در نظر گرفته ایم.
ثبت نام مسکن خبرنگاران هنوز آغاز نشده است

او درباره آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران هم گفت: طبق تفاهم نامه ساخت مسکن برای خبرنگاران که ۹ مرداد ماه بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ارشاد منعقد شد، اخیرا جلسه‌ای با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم که به زودی عملیات اجرایی پروژه‌ها آغاز می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مرحله اول احداث ۱۰ هزار واحد مدنظر قرار گرفت که تا کنون ۹ هزار نفر معرفی شده‌اند و منتظر فهرست ۱۰۰۰ نفر باقی‌مانده هستیم، افزود: هنرمندان و خبرنگاران مشمول این طرح به پروژه‌های در حال احداث یا پروژه‌های جدید معرفی خواهند شد.

محمودزاده با بیان اینکه احتمال افزایش پروژه خبرنگاران تا ۶۰ هزار واحد وجود دارد، گفت: آمادگی خود را برای اضافه کردن ۵۰ هزار واحد به ۱۰ هزار واحد کنونی در طرح مسکن خبرنگاران اعلام کرده‌ایم که بستگی به ظرفیت اعلامی وزارت ارشاد دارد.

او با بیان اینکه پیش‌تر تفاهم نامه‌ای برای مسکن خبرنگاران و اصحاب رسانه بین وزارت راه و وزارت ارشاد با ظرفیت ۱۰ هزار مسکن منعقد شده است، گفت: با تغییر سیستم مدیریتی، رایزنی‌های جدید برای افزایش ظرفیت آغاز شد و به همین دلیل فعلا ثبت نامی برای مسکن خبرنگاران نداریم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

جزئیات جدید از طرح مسکن سازی با تهاتر نفت/کدام کشور منابع می دهد؟

اکوبورس: در حالی که یکی از طرح های وزارت راه و شهرسازی، تأمین مالی ساخت و ساز مسکن بر اساس تهاتر نفت است، اما کارشناسان اقتصادی بر سر بهینه بودن این روش تأمین مالی با یکدیگر توافق ندارند.

۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ادامه مطلب

در هیچ کشوری دولت‌ها همه کاره پروژه‌های عمرانی نیستند/ اکنون به سرمایه گذار نیازمندیم

اکوبورس: میرکاظمی گفت: هیج جای دنیا اینطور نیست که همه کار‌های عمرانی را دولت انجام دهد؛ در نتیجه باید با مشارکت و همکاری، بخش خصوصی پروژه‌های عمرانی را به جلو ببریم.

۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ادامه مطلب

افتتاح یک باند از آزاد راه تهران - شمال تا پایان سال

اکوبورس: حیدر نوروزی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه استان تهران از لحاظ حمل و نقلی در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: حمل و نقل در استان تهران بسیار مهم و در اولویت است، چرا که به دلیل پایتخت بودن از نظر سیاست و اقتصاد در مسیر بسیار مهمی قرار دارد. او ادامه داد: در طول سه سال گذشته اتفاقات بسیار بزرگ و مهمی در حوزه حمل و نقلی در استان تهران رخ داده و ما در این بخش شاهد گونه‌های بسیار زیادی در حوزه ح

۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ادامه مطلب

خرید قطعات اصلی و بازسازی ناوگان مترو

اکوبورس: مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: پیگیر تسریع در انجام رده‌های تعمیراتی ناوگان، به ویژه رده‌های تعمیراتی سبک به منظور افزایش قابلیت اطمینان بیشتر ناوگان برای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ هستیم.

۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!