صفحه نخست »» شرکتها ۲۲:۵۴ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

اکوبورس: اکوبورس: مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین روز شنبه ۲۰‌ام شهریورماه با حضور 87.14 درصد سهامداران در سالن تلاش برگزار شد.
بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین در سال مالی 1399، پرتفوی سرمایه گذاری صبا تامین بازدهی 533 درصدی را کسب کرده و در مقابل بازدهی بورس به میزان 359 درصد و متوسط بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به میزان 363 درصد عملکرد بسیار مطلوبی داشته است. در سال منتهی به 31/02 / 1400 نیز صبا تامین با بازدهی 25 درصد نسبت به بازدهی بورس به میزان 17 درصد و متوسط صندوق های سرمایه گذاری سهام به میزان 13 درصد عملکردی به میزان دو برابر متوسط صندوق های سرمایه گذاری، بازدهی داشته است.
در ابتدای این جلسه محمدعلی شیرازی مدیرعامل شرکت صبا تامین با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، با اشاره به سیاست‌های این شرکت گفت: یکی از سیاست‌هایی در سال‌های اخیر دنبال کرده‌ایم، تنوع بیشتر در ترکیب سبد سرمایه‌گذاری بوده است همچنین خروج از صنایع با سود‌آوری پایین و افزایش وزن صنایع با تقسیم سود بالا از برنامه‌هایی بوده است که به منظور مدیریت ریسک و افزایش سود آوری دنبال شده است. همین موضوعات باعث شده شرکت سرمایه‌گذاری صبا بازدهی بیشتری نسبت به شاخص کل بورس را کسب کند.
محمد علی شیرازی در ادامه با اشاره به اهم اقدامات شرکت در سال گذشته گفت: تاسیس شرکت سبدگردانی و اخذ مجوز فعالیت، افزایش سرمایه ، توسعه سبدگردانی، تاسیس شرکت لیزینگ( در مرحله اخذ مجوز از بانک مرکزی) از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بوده است. او ادامه داد: اخذ کرسی هئیت مدیره برای اولین بار در تاریخ شرکت به طور همزمان در شرکت بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالا ایران، بورس انرژی، کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری بوده است. موضوعی که از این زاویه شرکت را به در وضعیتی متمایز قرار داده است.
رشد 40 درصدی سود خالص نسبت به سال گذشته
بر اساس عملکرد مالی طی دوره یکساله منتهی به اردیبهشت ماه 1400، درآمدهای عملیاتی صبا تامین به 101,721 میلیارد ریال رسیده است که از رشد 38 درصدی نسبت به دوره مشابه خبر می دهد. سود خالص این شرکت نیز همین جهش را تجربه کرده با رشدی 40 درصدی به 98956 میلیارد ریال رسیده است.

گزارش ها نشان می دهد رشد سود آوری صبا در شرکت های زیر مجموعه آن نیز نمود یافته است. به عنوان مثال شرکت سرمایه گذاری هامون صبا رشد 349 درصدی، کاگزاری صبا تامین رشدی 241 درصدی و کارگزاری بیمه تامین آینده رشدی 72 درصدی را به ثبت رسانده است. در این راستا شرکت خدمات مدیریت صبا تامین از زیان خارج شده و 36 میلیارد تومان سود ساخته است.
کسب رکورد 20 عرضه اولیه در دو سال
بر اساس اظهارات شیرازی توسعه عملیات شرکت سبدگردان‌اندیشه صبا، تجدید ساختار خدمات مدیریت صبا به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه فن‌آوری و سرمایه‌گذاری جسورانه، تداوم فرآیند عرضه و پذیرش سهام شرکت‌های گروه شستا و اقدام برای انتقال سهام شرکت از فرابورس به بورس اوراق بهادارا تهران از برنامه‌های آتی صبا تامین در سال مالی پیش رو است. لیست شرکت هایی که توسط صبا تامین به بازار سرمایه راه پیدا کرده اند، در دو سال اخیر به 20 شرکت رسیده است. همچنین شرکت صبا تامین در سال گذشته پس از 6 سال از سازمان حسابرسی گزارش مقبول دریافت کرد، صبا تامین توانست در آخرین گزارش خود نیز باردیگر گزارش مقبول دریافت کند.

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

 

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

برچسب ها بورس ، مجمع ،
اخبار مرتبط

مدیرعامل «ومعادن»: مردم را در پروژه‌های پر بازده معدنی شریک می‌کنیم

اکوبورس: اکوبورس: مجمع عمومی فوق العاده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) صبح روز پنجشنبه 18 شهریور در محل سالن جلسات این شرکت با حضور سهامداران عمده با موضوع افزایش سرمایه این شرکت تشکیل شد.

۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ادامه مطلب

ظرفیت تعمیر ۵۰ هزار دستگاه کارتخوان در ماه را داریم

اکوبورس: شرکت فن‌آوران انیاک در سال ۱۳۷۸ با هدف ارائه فناوری و خدمات مهندسی نوین در حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات، تجارت الکترونیک و سامانه‌های پرداخت الکترونیکی تأسیس شد. این شرکت از بدو تأسیس، تمرکز خود را بر ارائه راهکارهای نوین و دانش‌محور برای فعالان حوزه پرداخت و مراکز پردازش تراکنش‌های مالی، اپراتورهای حوزه ارتباطات، دفاتر خدمات، اصناف، واحدهای فروشگاهی و سایر سرویس‌دهندگان با هدف ارائه زیرساخت‌های توسعه خدمات،‌ قرار داد. شرکت انیاک از سال ۱۳۹۸ با احداث یک کارخانه در منطقه شادآباد تهران، تعمیر و تول

۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!