صفحه نخست »» شرکتها ۲۲:۵۴ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

اکوبورس: اکوبورس: مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین روز شنبه ۲۰‌ام شهریورماه با حضور 87.14 درصد سهامداران در سالن تلاش برگزار شد.
بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین در سال مالی 1399، پرتفوی سرمایه گذاری صبا تامین بازدهی 533 درصدی را کسب کرده و در مقابل بازدهی بورس به میزان 359 درصد و متوسط بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به میزان 363 درصد عملکرد بسیار مطلوبی داشته است. در سال منتهی به 31/02 / 1400 نیز صبا تامین با بازدهی 25 درصد نسبت به بازدهی بورس به میزان 17 درصد و متوسط صندوق های سرمایه گذاری سهام به میزان 13 درصد عملکردی به میزان دو برابر متوسط صندوق های سرمایه گذاری، بازدهی داشته است.
در ابتدای این جلسه محمدعلی شیرازی مدیرعامل شرکت صبا تامین با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، با اشاره به سیاست‌های این شرکت گفت: یکی از سیاست‌هایی در سال‌های اخیر دنبال کرده‌ایم، تنوع بیشتر در ترکیب سبد سرمایه‌گذاری بوده است همچنین خروج از صنایع با سود‌آوری پایین و افزایش وزن صنایع با تقسیم سود بالا از برنامه‌هایی بوده است که به منظور مدیریت ریسک و افزایش سود آوری دنبال شده است. همین موضوعات باعث شده شرکت سرمایه‌گذاری صبا بازدهی بیشتری نسبت به شاخص کل بورس را کسب کند.
محمد علی شیرازی در ادامه با اشاره به اهم اقدامات شرکت در سال گذشته گفت: تاسیس شرکت سبدگردانی و اخذ مجوز فعالیت، افزایش سرمایه ، توسعه سبدگردانی، تاسیس شرکت لیزینگ( در مرحله اخذ مجوز از بانک مرکزی) از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بوده است. او ادامه داد: اخذ کرسی هئیت مدیره برای اولین بار در تاریخ شرکت به طور همزمان در شرکت بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالا ایران، بورس انرژی، کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری بوده است. موضوعی که از این زاویه شرکت را به در وضعیتی متمایز قرار داده است.
رشد 40 درصدی سود خالص نسبت به سال گذشته
بر اساس عملکرد مالی طی دوره یکساله منتهی به اردیبهشت ماه 1400، درآمدهای عملیاتی صبا تامین به 101,721 میلیارد ریال رسیده است که از رشد 38 درصدی نسبت به دوره مشابه خبر می دهد. سود خالص این شرکت نیز همین جهش را تجربه کرده با رشدی 40 درصدی به 98956 میلیارد ریال رسیده است.

گزارش ها نشان می دهد رشد سود آوری صبا در شرکت های زیر مجموعه آن نیز نمود یافته است. به عنوان مثال شرکت سرمایه گذاری هامون صبا رشد 349 درصدی، کاگزاری صبا تامین رشدی 241 درصدی و کارگزاری بیمه تامین آینده رشدی 72 درصدی را به ثبت رسانده است. در این راستا شرکت خدمات مدیریت صبا تامین از زیان خارج شده و 36 میلیارد تومان سود ساخته است.
کسب رکورد 20 عرضه اولیه در دو سال
بر اساس اظهارات شیرازی توسعه عملیات شرکت سبدگردان‌اندیشه صبا، تجدید ساختار خدمات مدیریت صبا به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه فن‌آوری و سرمایه‌گذاری جسورانه، تداوم فرآیند عرضه و پذیرش سهام شرکت‌های گروه شستا و اقدام برای انتقال سهام شرکت از فرابورس به بورس اوراق بهادارا تهران از برنامه‌های آتی صبا تامین در سال مالی پیش رو است. لیست شرکت هایی که توسط صبا تامین به بازار سرمایه راه پیدا کرده اند، در دو سال اخیر به 20 شرکت رسیده است. همچنین شرکت صبا تامین در سال گذشته پس از 6 سال از سازمان حسابرسی گزارش مقبول دریافت کرد، صبا تامین توانست در آخرین گزارش خود نیز باردیگر گزارش مقبول دریافت کند.

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

 

بازدهی دو برابری پرتفوی صبا نسبت به صندوق های سهامی

برچسب ها بورس ، مجمع ،
اخبار مرتبط

تا سال 2029، نیمی از جمعیت جهان فریلنسر می‌شوند

اکوبورس: احسان دادخواه، قائم‌مقام مرکز نوآوری و توسعه تعاون در ابتدای نشست پیرامون بحث تعاونی بیان کرد: اگر اقتصاد ما امروزه با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند به دلیل این است که اقتصاد دست مردم نیست.

۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ادامه مطلب

سومین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی با موضوع اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات منتشر شد

اکوبورس: سومین شماره از فصلنامه «فناوری‌های مالی» با نگاهی پرونده‌ای به موضوع «اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات» و پرداختن به عناوینی همچون ارزش‌گذاری و قیمت‌گذاری نرم‌افزار، ملاحظات شرکت در مناقصات نرم‌افزارها و… منتشر شد. این فصلنامه به‌عنوان نشریه داخلی شرکت داتین از تابستان ۱۴۰۱ منتشر شده و قرار است فضایی باشد برای گفت‌وگو درباره موضوعات کلیدی صنعت مالی با نگاهی به امروز و آینده، روندها و تحولات جهانی صنعت فناوری مالی و مسیر طی شده.

۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ادامه مطلب

رکوردشکنی معاملات بورس انرژی ایران در سال ۱۴۰۱

اکوبورس: امروز ۱۰ هزار تن گاز مایع صادراتی عرضه می‌شود روز گذشته ۱۸۰ هزار تن گاز مایع مجتمع گاز پارس جنوبی متعلق به شرکت ملی گاز ایران، ۳ هزار تن گاز مایع پالایش گاز سرخون و قشم متعلق به همین شرکت و ۹ هزار تن گاز مایع پالایش گاز فجر جم در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران فروخته شد و بدین ترتیب رکورد ارزش معاملاتی سال ۱۴۰۱ بورس انرژی ایران برای روز ۲۳ اسفندماه ثبت شد.

۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ادامه مطلب

رکورد سالانه ارزش معاملات بورس انرژی ایران شکسته شد

اکوبورس: رقابت سنگین در خرید گاز مایع مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران ضمن اعلام اینکه دیروزدر رینگ بین‌الملل این بورس ۱۹ میلیون دلار رقابت بر سر گاز مایع صورت گرفت، خبر داد: «روز گذشته رکورد سالانه ارزش معاملات بورس انرژی ایران شکسته شد».

۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!