صفحه نخست »» اقتصادی »» بانک و بیمه ۱۹:۳۳ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
حضور صالح‌آبادی در میرداماد

بانک مرکزی، بورسی شد

اکوبورس: خبر احتمال انتصاب صالح آبادی به ریاست بانک مرکزی بیش از همه خبر خوشی برای بازارسرمایه است.
بانک مرکزی، بورسی شد

به گزارش اکوبورس، در سال‌های اخیر بزرگترین دغدغه اهالی بازار سرمایه عدم هماهنگی بین بازار سرمایه و پول بوده و بانک مرکزی مظنون اصلی سقوط بازار در سال گذشته بود.

با انتخاب صالح آبادی به عنوان سکان‌دار بانک مرکزی، می‌توان به بهبود بازار سرمایه و هماهنگی بیشتر آن با بازار پول امیدوار بود چراکه کارنامه صالح‌آبادی حاکی از آن است که ایشان مدیری توسعه‌گرا بوده و یادگار‌های او در بازار سرمایه بعد از سال‌ها مهم‌ترین بخش‌های بازار سرمایه به شمار می‌آید.

تشکیل بورس‌های جدید از جمله فرابورس، راه اندازی معاملات برخط، بنیانگذاری انجمن مالی اسلامی، تاسیس کمیته فقهی بورس، راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری و توسعه ابزار‌های مالی در بازار سرمایه از مهمترین دستاورد‌های او در زمان تصدی او در سازمان بورس به شمار می‌رود.

برچسب ها بورس ، بانک ، بانک مرکزی ،
اخبار مرتبط

ورود بانک مرکزی به رمزارزها؛ خوب یا بد؟

اکوبورس: درحالیکه رئیس کل بانک مرکزی از راه‌اندازی آزمایشی رمزارز ملی بر پایه ریال خبر داده است، یک کارشناس رمزارز معتقد است که انتشار رمزارز مربوط به پروژه‌های تجاری این حوزه‌ است که شرکت‌های دانش بنیان متخصص در حوزه بلاکچین می‌توانند به آن ورود کنند و ضروری نیست که یک نهاد حاکمیتی به این حوزه ورود کند.

۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ادامه مطلب

بانک مرکزی باید متقاعد شود که روش تهاتر نفت به نفع منافع ملی است

اکوبورس: مدیر سابق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، موفقیت در روش تهاتر نفت را در گرو همکاری وزارت نفت و بانک مرکزی دانست و گفت: بانک مرکزی باید متقاعد شود که این روش به نفع کشور است و وارد میدان شود.

۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!