صفحه نخست »» اقتصادی »» بانک و بیمه ۱۲:۳۷ ۱۴۰۰/۰۵/۱۱

اتفاقات عجیب در بیمه ایران در ساعات پایانی دولت روحانی

اکوبورس:با مصوبه عجیب هیات مدیره بیمه ایران و در ساعات پایانی دولت دوازدهم،‌ قرار است مجموعه‌های رفاهی این شرکت، در اختیار یک شرکت زیان‌ده قرار بگیرد.
اتفاقات عجیب در بیمه ایران در ساعات پایانی دولت روحانی

به گزارش اکوبورس به نقل از فارس، اتفاقات عجیب و قابل تاملی در روزها و ساعات پایانی دولت دوازدهم در حال رقم خوردن است و این بار قرعه به نام هیات مدیره بیمه ایران خورد.

در همین راستا، اقدامات هیات مدیره بیمه ایران در مورد واگذاری تقریبا 20 هزار میلیارد تومان از اموال بیت المال و سرمایه های این شرکت قدیمی قابل تامل است.

در طرحی که به نام «ایرانسرا» نامگذاری شده است و در روزهای باقیمانده از دولت دوازدهم کلید خواهد خورد، قرار است مجموعه های رفاهی این شرکت قدیمی و تمام مهمانسراهای بیمه ایران به یک شرکت خصوصی منتقل شود که از شرکتهای مشمول ماده ۱۴۱ و دارای زیان انباشته هنگفتی است.

در طرح «ایرانسرا» که به ابتکار مدیرعامل و ظاهرا با اصرار یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت در حال اجرایی شدن است، مجموعه خزرآباد ساری، هتل آبان مشهد، هتل عباسی اصفهان، مجموعه تالارهای مجموعه ایران زمین و کلیه مهمانسراهای بیمه ایران در تمام استانهای کشور برای مقاصد به ظاهر گردشگری این شرکت واگذار شود که عملکرد سالهای گذشته این شرکت چند میلیارد تومان زیان انباشته روی دست بیمه ایران گذاشته است.

با توجه به ورشکسته شدن بسیاری از شرکتهای مسافرتی و گردشگری در زمان کرونا و ممنوعیت مسافرت و اقامت در هتلها در یکسال اخیر که کرونا گسترش یافته است، اجرای اینگونه اقدامات معنایی به جز نابود کردن سرمایه‌های این شرکت قدیمی نمی تواند داشته باشد.

نحوه واگذاری اموال بیت المال به این شرکت قابل تامل است و ضرورت دارد نهادهای نظارتی به منظور جلوگیری از  تضییع و صیانت از بیت المال در این خصوص ورود فوری کنند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

ورود بانک مرکزی به رمزارزها؛ خوب یا بد؟

اکوبورس: درحالیکه رئیس کل بانک مرکزی از راه‌اندازی آزمایشی رمزارز ملی بر پایه ریال خبر داده است، یک کارشناس رمزارز معتقد است که انتشار رمزارز مربوط به پروژه‌های تجاری این حوزه‌ است که شرکت‌های دانش بنیان متخصص در حوزه بلاکچین می‌توانند به آن ورود کنند و ضروری نیست که یک نهاد حاکمیتی به این حوزه ورود کند.

۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ادامه مطلب

بانک مرکزی باید متقاعد شود که روش تهاتر نفت به نفع منافع ملی است

اکوبورس: مدیر سابق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، موفقیت در روش تهاتر نفت را در گرو همکاری وزارت نفت و بانک مرکزی دانست و گفت: بانک مرکزی باید متقاعد شود که این روش به نفع کشور است و وارد میدان شود.

۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!