صفحه نخست »» اجتماعی ۱۱:۰۱ ۱۴۰۰/۰۵/۰۹

متخصص WHO: ایالات متحده متخصصان را از گفتن حقیقت درباره همه‌گیری منع می‌کند

اکوبورس: ویروس‌شناس روسی و متخصص سازمان جهانی بهداشت گفت: ایالات متحده در تلاش است تا ما ویروس شناسان را از گفتن حقیقت در مورد بیماری همه‌گیر منع کند.
متخصص WHO: ایالات متحده متخصصان را از گفتن حقیقت درباره همه‌گیری منع می‌کند

به گزارش اکوبورس به نقل از فارس به نقل از گلوبال‌تایمز، دیمیتری لووف، ویروس شناس روسی و متخصص  در سازمان جهانی بهداشت درگفت‌وگو با رسانه‌های چینی گفت: کووید ۱۹ از طبیعت سرچشمه گرفته است و در این مورد شکی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در روسیه گفته‌هایی وجود دارد که می‌گوید ویروس کرونا می‌تواند ساخته دست بشر باشد، اما چنین اظهاراتی توسط برخی از سیاستمداران به جای متخصصان مطرح شد.

این کارشناس WHO همچنین فاش کرد که کارکنان سازمان با فشارهای فزاینده‌ای از جمله فشارهای ایالات متحده روبرو بوده‌اند.

دیمیتری لووف گفت: ایالات متحده در تلاش است تا ما ویروس شناسان را از گفتن حقیقت در مورد بیماری همه گیر منع کند.

ویروس شناس روسی افزود: «من یک دانشمند هستم. من به شنیده‌ها اعتقاد ندارم و من فقط با حقایق سر و کار دارم. آنچه می‌دانم این است که آنتی بادی‌های ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان قبل از شیوع یافت شده است».

وی در مصاحبه‌ای که کانال خبری روسیه -۲۴ در ماه مه ( حدود سه ماه پیش) منتشر کرد، گفت که ویروس‌های کرونا در درجه اول ویروس‌های مرتبط با خفاش ‌ا هستند؛ ممکن است فردی در اتاقی که خفاش شب را در آنجا گذرانده است یا در غاری که معمولاً خفاش‌ها به تعداد زیاد در آن زندگی می‌کنند، آلوده شده باشد.

رینات ماکسیوتوف، مدیر کل مرکز تحقیقات دولتی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی بیوتکنولوژی روسیه نیز گفت که کارشناسان در منشا طبیعی کرونا ویروس جدید شکی ندارند؛ همچنین تغییرات ویروس کرونا در مقایسه با کروناویروس‌های قبلی ۲۰ درصد است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

مردم از هر گونه حضور در مرزها برای حضور در مراسم اربعین اجتناب کنند

اکوبورس: دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر این موضوع که امسال مرزهای زمینی کشور برای شرکت در مراسم امسال اربعین حسینی بسته است، گفت: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی آرشیوی است و هیچ موردی از حضور مردم در مرزهای غربی کشور وجود ندارد.

۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ادامه مطلب

توضیح درباره چگونگی ثبت‌نام اینترنتی در پیش‌دبستانی و پایه‌های ورودی

اکوبورس: مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در واکنش به اختلالات سامانه پادا گفت: مواردی از جمله ثبت نام‌ مدارس شاهد، نقل و انتقالات دانش آموزان، کارهای مربوط به امتحان نهایی دانش آموزان در شهریور ماه و سایر اقدامات باعث اوج ترافیک پادا شده بود.

۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ادامه مطلب

"مخازن زباله" قفل‌دار می‌شوند/ برخی افراد با خودروی شخصی از مخازن، زباله جمع‌آوری می‌کنند

اکوبورس: مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: به تدریج باید شکل مخازن فعلی را عوض کنیم تا دسترسی به آن‌ها آسان نباشد و زباله‌گرد نتوانند از مخزن زباله بردارد و این مساله در دستور کار سازمان است.

۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!