صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۵:۴۶ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶

شاخص بورس، به مدار رشد بازگشت

اکوبورس: اکوبورس: شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه، ۶ مرداد ماه) یک هزار و ۶۰۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۱۶ هزار واحد رسید.
شاخص بورس،  به مدار رشد بازگشت

به گزارش اکوبورس، برپایه معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۵۳۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک هزار و ۱۵۸ واحد کاهش به ۳۹۶ هزار و ۷۴۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۷۳۲ واحد افت به ۲۵۰ هزار و ۷۵۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول چهار هزار و دو واحد افزایش و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۵۸۳ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۳۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۷۳۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۶۹۲ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۶۴۱ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۳۳ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۵۰۷ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۴۸۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۲۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۳۵۱ واحد و پتروشیمی شازند (شاراک) با ۳۰۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۹۱۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۵۷ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۶۱۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۵۲۰ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۸۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حشکتی) با ۳۴۲ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۳۱۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۰۶ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۳۰۲ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)،‌ لیزینگ کارآفرین (ولکار)، ملی صنایع مس ایران (فملی)،  گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۳۶ میلیون و ۵۸۰ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷۶ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۳۹۵ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۰۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۴۶ هزار و ۸۴۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، گروه توسعه ملی مهر آیندگان (ومهان)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سیمان ساوه (ساوه) و سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پالایش نفت شیراز (شراز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، صنعتی مینو (غصینو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و بیمه دی (ودی) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

 

 ایرنا

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بورس

اکوبورس: حدود دو هفته است که ترمز صعود بازار سرمایه کشیده شده است؛ به طوریکه شاخص کل بورس که از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نیز گذر کرده بود روز گذشته به یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد رسید. اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آن وجود چند ابهام برای این بازار می‌داند و بر این باور است که هرچند قیمت ها در بازار ارزنده است اما احتمالا این روند تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ادامه مطلب

پیشنهاد عرضه سهام تعاونی ها در بورس

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تایید بی‌مهری های بسیاری که در سال‌های اخیر نسبت به بخش تعاون شده بر ضرورت افزایش اقبال عمومی و جلب اعتماد مردم به تعاونی ها تاکید کرد.

۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!